Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu

Soğuk ve karlı havaya rağmen Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu yaşandı.

Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu

Ankara'da soğuk ve karlı havaya rağmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir ziyaretçi akınına uğradı. Anıtkabir, sabah saatlerinde devlet erkanının katılımıyla yapılan resmi törenlerin ardından vatandaşlara açıldı. Soğuk havaya ve kar yağışına rağmen Türk bayraklarını alan Ankaralılar ve Ankara dışından gelen binlerce ziyaretçi, Anıtkabir'e geldi. Gruplar halinde ziyarete gelenlerin söylediği İzmir Marşı'na diğer ziyaretçiler de eşlik etti. Görevliler, İstiklal Marşı dışında herhangi bir marşı söylenmesinin yasak olduğu yönünde ziyaretçileri uyarsa da sık sık Anıtkabir girişinde İzmir Marşı söylendi.


FOTOĞRAF ÇEKTİRİP DUA ETTİLER

Atatürk'ün mozolesinin bulunduğu bölüme sırayla alınan ziyaretçiler, girişte ve çıkışta hatıra fotoğrafı çektirip, sevdikleriyle birlikte 'selfie' yaptı. Mozole başında ziyaretçilerden bazıları ise uzun uzun dua etti.


Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 1
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 2

MİNİK MASAL İLGİ ODAĞI OLDU

Babasıyla birlikte Anıtkabir'e gelen 14 aylık Masal bebek, uzun süre Anıtkabir'in bahçesinde koşturdu. Çevredekilerin ilgi odağı olan Masal bebekle ziyaretçiler fotoğraf da çektirdi. Bir süre sonra üşüyen Masal bebek, babasıyla Anıtkabir'den ayrıldı.

Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu

BAYRAĞI UÇUNCA PEŞİNDEN KOŞTU

Ailesiyle birlikte Anıtkabir'e gelen küçük bir çocuk, elindeki Türk bayrağı ile yürürken, rüzgarın azizliğine uğradı. Şiddetli rüzgar, minik çocuğun elindeki bayrağı uçurdu. Bunun üzerine küçük çocuk, bayrağın peşinde koştu. Çevredekilerin yardımıyla bayrağını yakalayan çocuk, daha sonra ailesinin yanına döndü.

Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 3
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 4
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 5

ANAOKUL ÖĞRENCİLERİ ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE İSTANBUL'DAN GELDİ

İstanbul Maltepe'de bulunan bir özel anaokulunun öğrencileri de 23 Nisan'ı kutlamak için öğretmenleri ve aileleriyle birlikte Anıtkabir'e geldi. Öğrenciler ve öğretmenleri, Anıtkabir girişinde takım smokinler ve fraklarla fotoğraf çektirdi. Vatandaşların Anıtkabir ziyareti sürüyor.

Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 8
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 10

DEVLET ERKANI ANITKABİR'DE
 

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Devlet Bahçeli, bakanlar ve çok sayıda milletvekilinin bulunduğu devlet erkanı Aslanlı Yoldan yürüyerek Anıtkabir önüne geldi. Bu sırada yağmur, kara çevirerek soğuk hava etkisini arttırdı. Atatürk’ün mozelesi önünde saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı’nı okuyan devlet erkanı, mozeleye çelenk bıraktıktan sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

Törene katılan MHP Lideri Devlet Bahçeli, mozeleye çelenk bırakılırken arka sıralarda durdu. Fotoğraf karesine girmeyen Bahçeli, buradaki törenin ardından TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Lideri Kılıçdaroğlu Misak-ı Milli Kulesi’ne yan yana yürürken arkada kaldı. Resmi törenlerin ardından Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı. 

Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 15
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 16
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 17
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 18
Anıtkabir'de 23 Nisan coşkusu 19 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler