banner526

banner533

banner535

Ali Ağaoğlu o sözler için özür diledi

İşadamı Ali Ağaoğlu'nun BBC'de yayınlanan belgeselde sarf ettiği sözleri kamuoyunda tepki çekmişti.

Gündem 08.04.2017, 11:33
Ali Ağaoğlu o sözler için özür diledi

İşadamı Ali Ağaoğlu, "İngiliz televizyonunda yayınlanan Türkiye belgeselinde, evimi yabancılara pazarlamak isteyen bir aracı için sarf ettiğim sözler, Kuveytli dostlarımız için söylenmiş gibi yansıtıldı. Kuveytli dostlarımızla kalıcı ve derin ilişkilerimiz var. Her şeye rağmen kendilerini bilgilendirdim ve ortaya çıkan nahoş durumdan dolayı özür diledim" ifadelerini kullandı.


BBC'de yayınlanan Türkiye belgeseliyle ilgili yazılı açıklama yapan Ağaoğlu, belgeseli Türkiye-Kuveyt ilişkilerini bozma girişimi olarak niteledi. İngiliz televizyonunun bir yıl önce kendisinden randevu istediğini hatırlatan Ağaoğlu, şunları kaydetti:
"Türkiye belgeseli hazırladıklarını söylediler. Türkiye'nin büyümesinde ve kalkınmasında lokomotif sektörün gayrimenkul sektörü olduğunu belirterek, Batılı ülkelerin Türkiye'nin dinamizmini ilgiyle izlediklerini dile getirdiler. Sektörün sembol ismi olarak benim bir tam günümü kayıt altına alarak röportaj yapacaklarını ve Türkiye ekonomisindeki dinamizmi bu şekilde yansıtacaklarını belirttiler. Ağustos ayında randevulaştık. Evimde başlayan çekimler Boğaz turuyla devam etti ve Maslak 1453 projemizde tamamlandı. Çekim ve röportajlar için benimle bir tam gün geçirdiler. 2 saatlik belgesel yayınlandığında bu çekimlere 5 dakika yer verildiğini gördüm. Üstelik belgeselin 1 dakikalık tanıtım fragmanında, evimi yabancılara pazarlamak isteyen bir aracı için sarf ettiğim sözler, Kuveytli dostlarımız için söylenmiş gibi yansıtıldı. Kuveytli dostlarımızla kalıcı ve derin ilişkilerimiz var. Her şeye rağmen kendilerini bilgilendirdim ve ortaya çıkan nahoş durumdan dolayı özür diledim.''

Ali Ağaoğlu’nun villasının havuzunda güneşlenirken görüldüğü röportajda en ilgi çeken kısım Ali Ağaoğlu’nun daha önce misafir ettiği Kuveyt prensesine verdiği cevap oldu. Ağaoğlu, evine talip olan Kuveyt prensesine ''s.....” diyerek reddettiğini söyledi.


NE OLMUŞTU?
 

İngiliz yazar ve program sunucusu Simon Reeve tarafından BBC için hazırlanan Türkiye belgeselinde Ali Ağaoğlu'na da yer veriliyor. 

Belgeselde evinde görüntülenen Ağaoğlu'nun lüks yaşantısı dikkat çekiyor. Evinin yakınındaki villada yaşayan kiracıları 'keyfine ortak olmasınlar' diye 3 milyon dolar verip gönderdiğini söyleyeyen Ağaoğlu'nun, evine talip olan Kuveyt prensesini "s… git" diyerek cevaplamasını övünerek anlatması ise dikkat çekti.

'ONLAR DEĞİL AMA KULLANANLAR BENİM MALIM'

Görüntülerde çekim ekibine evini gezdiren Ağaoğlu, yatak odasına girdiklerinde ise koltuğun üzerinde duran kadın çantasını ve ayakkabılarını göstererek "Kızlar ortalığı dağıtıyor." dedi. Reeve'in ise "Bu çanta ve ayakkabılar sizin mi?" diye sorması üzerine Ağaoğlu skandal bir cevap verdi ve "Onlar değil ama kullananlar benim malım." ifadelerini kullandı.


 


 

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Süleyman Özmen 3 yıl önce
Bu adam tam bir sonradan görme, zenginliğini bir üstünlük duygusu olarak görüyor, verende Allah alanda Allah, Allah dilesin seni üç kuruşa muhtaç eder
Zayerali 3 yıl önce
" Vallahi mülke mağrur olup deme var mı ben gibi bir muhalif rüzgâr eser savurur harman gibi " AliBey para bu kadar öz güven vermesin size Allah parayı dilediğine verirmiş senin marifetin değil yani ona göre hareket et

Gelişmelerden Haberdar Olun

@