AK Partili vekilin kardeşi öldürüldü!

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde seçim çalışmalarını yürüten AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın da aralarında bulunduğu gruba silahlı saldırıda bulunuldu. AK Partililere yönelik silahlı saldırı sonucu çıkan olayda 3 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.

AK Partili vekilin kardeşi öldürüldü!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi de saldırıda hayatını kaybettiğini açıkladı. Tüm aileye başsağlığı dileyen Kalın, "Olay aydınlatılacak ve failler adalet önüne çıkartılacaktır" dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklamasında, "Suruç’taki menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın kardeşi de saldırıda hayatını kaybetti. Tüm aileye başsağlığı diliyorum. Olay aydınlatılacak ve failler adalet önüne çıkartılacaktır." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yaptığı açıklamalda, "Seçimlerde elbette insanlar farklı görüşlerdedirler. Giderler kendi tercih ettikleri kişiye oy verirler. Bir insanlar, çatışma, yaralama gibi bir tablonun olmaması lazım. Umarız kimse hayatını kaybetmemiştir. Umarız gerginlik sona erer. Politikacıların da dikkatli bir dil kullanması gerekiyor. Artık bu tür olaylar da tarihte kalmalı." dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya katıldığı televizyon programında, "Ben de milletvekilimizi aradım az önce başsağlığı diledim. Kendisiyle konuştum. Kardeşini kaybetmiş ve 4 ağabeyinin de yaralı olduğu bilgisini verdi. "4 ağabeyim yaralı" dedi. İki tanesi ağır yaralıymış. Yaralılara acil şifalar diliyorum." açıklamasında bulundu.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
manuel
manuel - 7 ay Önce

akpartinin son secimi bu. bunu da aalabilirler ama bundan sonrasi net acliktan bunalmis halk kafasinda sopa tutanlarin hepsini bicecek. hic sanmiyorum son donem milletvekillerini halkin elinden alabilcek guc olacagina

Mesut Mermertaş
Mesut Mermertaş @manuel - 7 ay Önce

Manuel sen halkın tercihini nerden biliyorsunda halkın elinden Ak Partilileri kimse alamaz diyorsun. Sizin pkk lılar halkı temsil etmiyorlar terör örgütüdür bu ülkeye kalleşçe saldırmaktadırlar
Erkekçe Mehmetçiğin karşısına çıkamıyorlar kaçacak delik arıyorlar. Pkk nin kötü kazınacak ve bu ülkeyi bilemeyecek hiç şüpheniz olmasın.

kazım
kazım - 7 ay Önce

Allah rahmet eylesim. Bu ülkeyi böyle ayrıştıran, şiddeti körükleyen, ağzı köpürerek konuşan herkesin Allah belasını versin

zafer
zafer - 7 ay Önce

"VATAN HAINLERINE YASASIN CEHENEM"

Bilal 61
Bilal 61 - 7 ay Önce

Manuelmisin nesin Niye saçmalıyorsun insanlık bittimi 3 kişi hayatını kaybetmiş yaralılar var sen çıkmışsın saçma sapan konuşuyorsun görüşü ne olursa olsun insan başsağlığı diler nedir bu akp düşmanlığınız anlamıyorum yarası olan sandıkta oyunu kullansın kim çıkarsa saygı duyulsun ayıptır ya

Ati
Ati - 7 ay Önce

Allah rahmet etsin bu canavarlar ve ortaklari kahrolsun

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441