Afrin harekatında son durum: Teröristler sivillerin ayrılmasına izin vermiyor

Afrin'de yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatında son durum. Teröristler sivillerin ayrılmasına izin vermiyor

Afrin'de doğu, batı ve kuzey cephelerinden peş peşe son dakika zafer haberleri geliyor. Bugün Celeme, Hapol, Berlane Kuy, Küçük Karkin, Zındıkan, Kile, Kibar, Gümüş Burç, Kutanlı ve Ebila YPG'den alındı. Kentin güneydoğusunda yer alan Kile'nin alınmasıyla kaçış hattında ilk hat kesilmiş oldu.

 

Afrin'deki siviller, konvoylar halinde kentten ayrılmaya çalışıyor. Ancak teröristler, canlı kalkan olarak kullanmayı planladıkları sivilleri durdurmaya çalışıyor. Bu anların videoları yayınlandı.

Afrin yakınlarına düzenlenen hava harekâtının görüntüleri, sosyal medyadan paylaşıldı. Afrin kent merkezine kalan mesafe an itibariyle yaklaşık 1 kilometre.

Canlı yakalanan iki teröristin görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı. YPG'li teröristlerden biri kadın.

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3347 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TERÖRİSTLER, HALKI ATEŞ EDEREK DURDURDU

Afrin'deki terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşları ilçeden kaçarken, kent merkezinde çıkışlarına izin verilmeyen sivillerin örgüte baskıları artıyor. Teröristler, kendilerini sivil kalkan olarak kullandırmak istemeyen ve bölgeden çıkmak isteyen halkı ateş ederek durdurdu.

Afrin harekatında son durum: Siviller kaçıyor...

SİVİLLER GÜNEYE GİTMEK İSTİYOR

Afrin içindeki güvenilir kaynaklardan aktardığı bilgilere göre, Zeytin Dalı Harekatı'nda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) ilçe merkezi sınırlarına girerek ilerlemeyi sürdürmesi nedeniyle, sivillerin örgüt üzerindeki baskısı artıyor. Örgütün kendilerini canlı kalkan olarak kullanmasını kabullenmeyen siviller, ilçe merkezinden güneye doğru gitmek istiyor. Ancak, örgüt sivilleri kontrol noktalarından geri çevirerek çıkışlarını engelliyor. Güneyde İran destekli güçlerin işgalindeki Nubül ile rejim kontrolündeki topraklara geçmek isteyen bazı sivillerle teröristler arasında şiddetli münakaşalar yaşanıyor. Sivillere baskısının artması üzerine güneydeki kontrol noktalarından örgüt karargahlarına çağrı yapılarak takviye güç istendi. Gelişmeler, örgütün ilçe merkezindeki kontrolünü kaybetmek üzere olduğunu gösterdi.

Afrin harekatında son durum: TSK açıkladı

Afrin harekatında son durum: Siviller kaçıyor...
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 17:22


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan
adnan - 10 ay Önce

bitene kadar devam bunlarin yakalanan pkk li ve feto cu lari hepsini haphaneye deyil bunlari iydam etmeli

farozlu
farozlu - 10 ay Önce

bu ise aklim yatmiyor bi türlü..döviz fiyati gibi sürekli yükseliyor ama biz tek bir ölü bile göremiyoruz.bu sayilari nasil buluyorlar ,bir gün de bunun üzerine bir haber yapinda lütfen aydinlanalim

Lazo
Lazo @farozlu - 10 ay Önce

eskiden askerlerimiz teröristleri ayaklarından baglayıp yerlerde sürükleyerek çekiyordu çöpe atmak için ama artık onuda göremiyoruz.

Birbilen
Birbilen - 10 ay Önce

Şanlı ordumuz karşısında abd beslemesi çapulcuların tabiki hiç bir şansı olamaz..bu sayılar az bile inşAllah orada tümünün kökü kazınacak Allah'ın izniyle..

banner421

banner426

banner432

banner443

banner441