7 general ve amiral emeklilik istedi

7 general ve amiral emeklilik talebinde bulundu.

Gündem 22.08.2017, 16:19 22.08.2017, 16:29
7 general ve amiral emeklilik istedi

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görevli 7 general ve amiralin atama çalışmalarından önce kendi istek ve iradeleriyle emeklilik talebinde bulunduğunu açıkladı.Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle; "02 Ağustos 2017 tarihinde icra edilen Yüksek Askeri Şura sonrası general ve amiral atamaları, 20 Ağustos 2017 tarihli Resmi Gazete' de yayımlanmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görevli yedi general ve amiralimiz, atama çalışmalarından önce kendi istek ve iradeleriyle emeklilik talebinde bulunmuşlardır.

Yapılan değerlendirme sonucunda Bakanlığımızca emeklilik başvuruları 18 Ağustos 2017 tarihinde onaylanmıştır. Söz konusu personelin emeklilik işlemlerinin, 20 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan general/amiral atamalarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır."

İddialara Yanıt Alınamadı

Savunma Bakanlığı kaynakları, “General ve amirallerin emekliliğe zorlandıkları” iddiası ile emekliye ayrılanların isimleriyle ilgili  soruları yanıtsız bıraktı.

İKİSİ BİLİNEN İSİM

MSB’nin açıklamasındaki 7 komutandan ikisinin, kendilerinden daha az kıdeme sahip olmasına rağmen Koramiral Adnan Özbal’ın Deniz Kuvvetleri Komutanı olmasına tepki olarak istifa edip emekliliklerini isteyen eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Veysel Kösele ile eski Kuzey Deniz Saha Komutanı Trabzonlu Koramiral Hasan Şükrü Korlu olduğu değerlendiriliyor.
Diğer 5 komutanın ise Karacı olduğu ileri sürülüyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@