Birleştiren ihtiyaç kredisinde faiz oranları belli oldu - İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı kredi kartı borcu olanlara özel olarak getirilen Birleştiren ihtiyaç kredisinde faiz olanları belli oldu. İşte detaylar...

Birleştiren ihtiyaç kredisinde faiz oranları belli oldu - İşte detaylar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Grup toplantısında açıkladığı kredi kartı ödeme güçlüğü çekenlere özel Ziraat Bankası tarafından verilecek olan Birleştiren İhtiyaç Kredisinde faiz oranları belli oldu. 

Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamada kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte yeni bir uygulama başlattığını duyurdu.

Açıklamada, uygulamanın Ziraat Bankası'na kredi kartı borcu bulunan müşterilerin yanı sıra diğer bankalara kredi kartı borcu bulunan ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşları da kapsayacağı belirtildi.

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi" ile bireysel müşterilere Ziraat Bankası'ndaki ve diğer bankalardaki kredi kartı borçlarını; gelirlerine uygun ödeme planı altında, uygun koşullarda birleştirme imkanı sunulduğu ifade edilen açıklamada, söz konusu ürün ile gerek Ziraat Bankası müşterilerinin, gerekse diğer banka müşterilerinin borçluluk düzeylerinin dengelenmesi, finansal yapılarının daha sağlıklı ve yönetilebilir hale getirilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Birleştiren İhtiyaç Kredisi; kredi kartlarına uygulanan aylık faiz oranlarından çok daha uygun şartlar ile 24 aya kadar aylık yüzde 1,10 ve 60 aya kadar aylık yüzde 1,20 faiz oranlarıyla müşterilerimize sunulmaktadır. 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla nakit avans kullanılması veya kredi kartı harcaması nedeniyle kart borcu ödeme güçlüğü yaşayan veya gecikmede olan vatandaşlarımızın üzerindeki anapara ve faiz yükü Birleştiren İhtiyaç Kredisi ile azaltılarak uygun vade seçenekleri ile kredi kartı borçları ödenebilir hale getirilecektir."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 1 hafta Önce

Sosyal devletin gereksinimleri bu işte borcu borçla kapatmak... n güzel memleket n güzel ülke yönetimi.

?
? @DuRsUnTeMeL - 1 hafta Önce

tabi tabi keşke bizde ödemeseydik..... enayi gibi devamlı ödüyoruz....

?
? - 1 hafta Önce

dürüst olan hesabını kitabını yapanlar ne zaman ödüllendirilecekler acaba ????

Seçkin üçüncü
Seçkin üçüncü - 1 hafta Önce

55 bin

banner443