enbüyük

kebir

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Binlerce öğrenci Açıköğretim Fakültesi'nin 4 Haziran Cumartesi günü ve 5 Haziran Pazar günü gerçekleştirdiği final sınavına girerek bir dönemi daha geride bıraktı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrencilerin şimdi merakla beklediği konu bu

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Binlerce öğrenci Açıköğretim Fakültesi'nin 4 Haziran Cumartesi günü ve 5 Haziran Pazar günü gerçekleştirdiği final sınavına girerek bir dönemi daha geride bıraktı. Peki AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrencilerin şimdi merakla beklediği konu bu oldu.

Final heyecanının ardından Aöf sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu sorulmaya başlarken bu tarihin net olmadığı kaydedildi. Ancak daha önceki dönemlere bakıldığında final sonuçlarının gelecek hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

4-5 Haziran günlerinde Açıköğretim Üniversitesi final sınavları gerçekleştri. Binlerce öğrenci sınav salonlarına giderek başarılı sonuç alıp derslerini verebilmek için ter döktü. Herkes şimdi sonuçların ne zaman açıklanacağını beklerken başarı notunun nasıl oluştuğu konusunda bilgilendirme yapıldı.
aof-sonuclari-aciklandimi.jpg

SORULAR VE CEVAP ANAHTARLARI NE ZAMAN YAYINLANIYOR?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

BAŞARI BELİRLEME

Açıköğretim'in kurallarına göre ara sınavda almış olduğunuz notun yüzde 30'u ile dönem sonunda girmiş olduğunuz final sınavından aldığınız notun yüzde 70'i başarınızı belirlemektedir.

Harf Notu - Katsayısı

AA 4,00, AB 3,70, BA 3,30, BB 3,00, BC 2,70, CB 2,30, CC 2,00, CD 1,70, DC 1,30, DD 1,00, FF 0,00. Güz dönemi veya akademik yılsonunda 2,00 ortalamasını sağlayamayan öğrenciye akademik yetersizlik uyarısı yapılır. Genel Not Ortalaması: Genel not ortalaması bütün dönemlerde aldığımız derslerin toplam not değerleri ile toplam kredilerine bölünmesi ile bulunur. Ders Geçme: Dersi geçmek için o dersin harf notuna bakılır. Eğer CC ve üzeri ise o dersi koşulsuz şartsız geçmişsiniz demektir. Dersten Kalma: Dersten kalmak için o dersin harf notuna bakılır. Eğer FF ise o dersten direk kalmışsınız demektir ve sonraki yıl bu dersi almanız gerekmektedir.

Şartlı / Koşullu Geçme: Dersinizin harf notu CD DC yada DD ise bu derslerden koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Bu şekilde geçmenin koşulu ise bir sonraki dönem Genel Not Ortalamanızı 2.0′ın üzerinde getirmeniz gerekmektedir. Yani Genel not ortalamanız 2.00 ise bu dersi/dersleri geçmiş, 2.00 ve altında gelir ise bu dersten/derslerden kalmışsınız demektir. Akademik Yetersizlik Uyarısı Ve Ders Tekrarı: Güz dönemi veya akademik yıl sonunda 2.00 GNO sağlayamayan öğrenciye “Akademik Yetersizlik Uyarısı" yapılır. “Akademik Yetersizlik Uyarısı" alan öğrencinin, bir sonraki dönem sonundaki GNO'nın en az 2.00 olması gerekir


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.