Zağnos gerçek kimliğini buluyor

Başkan Gümrükçüoğlu, “Zağnos Vadisi gerçek kimliğine kavuşuyor” dedi.Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi'nin ortaklaşa olarak yürüttüğü çalışma ile üstü açılacak ve yağmur suları i

Zağnos gerçek kimliğini buluyor

Başkan Gümrükçüoğlu, “Zağnos Vadisi gerçek kimliğine kavuşuyor” dedi.

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile Trabzon Belediyesi'nin ortaklaşa olarak yürüttüğü çalışma ile üstü açılacak ve yağmur suları ile kanalizasyon sularının ayrılacağı Zağnos Vadisi dere güzergahında incelemelerde bulundu.

DSİ “Zağnos Vadisi Dere İslahı Projesi” kapsamında iki adet tersip bendi inşaatını yaparken Trabzon Belediyesi de bu çalışmaya paralel olarak yağmur suları ile kanalizasyon sularının ayrılması projesini hayata geçirecek. 2010'un Haziran ayında tamamlanması planlanan proje ile birlikte Zağnos Vadisi Deresi'nin üstü tamamen açılarak vadi gerçek kimliğine kavuşturulacak.Beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Çolak'la birlikte dere ıslahı yapılacak güzergahı gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Zağnos Vadisi Deresi'nin üstünün açılmasıyla birlikte bir yandan vadiyi gerçek kimliğine kavuşturup bir yanda da su baskınlarını önüne geçmeyi hedeflediklerini ifade ederek, “ Devlet Su İşleri kentimize çok güzel bir çalışmayı kazandırıyor. Vadi boyunca yapımı devam eden iki betle birlikte heyezanların akarsuyun önünü tıkamaması sağlanacak. Bu çalışma dere ıslahı projesi kapsamında yapılmaktadır. Trabzon belediyesi oyarak biz de yağmur ve kanalizasyon sularını ayırmak için çalışmaları planladık. Burada yaptığımız incelemelerde konutların kanalizasyonlarını bu sisteme nasıl dahil edileceği noktasında çalışmalar yaptık. 2010 Haziran ayına kadar bu projeyi tamamlayıp Trabzon'un hizmetine sunacağız”dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler