banner526

banner533

banner513

Yayalar ölüme meydan okuyor

Trabzon'da Yenimahalle mevkiinde şehirle deniz arasına giren Karadeniz Sahil Yolu dolayısıyla yoldan karşıya geçmeye çalışan yayalar, süratle seyreden trafik nedeniyle büyük tehlikeler atlatıyor. Yoldan karşıya geçmek için yaya geçitlerinin sayısının az v

Bölgesel 03.10.2008, 14:31
Yayalar ölüme meydan okuyor
Trabzon'da Yenimahalle mevkiinde şehirle deniz arasına giren Karadeniz Sahil Yolu dolayısıyla yoldan karşıya geçmeye çalışan yayalar, süratle seyreden trafik nedeniyle büyük tehlikeler atlatıyor.

Yoldan karşıya geçmek için yaya geçitlerinin sayısının az ve aralarındaki mesafenin de uzak olması sebebiyle alt geçitleri kullanmayan vatandaşlar, yoldan karşıya geçmek için tehlikeyi göze alarak orta refüjdeki korkulukların üzerinden geçmeyi tercih ediyor.

Yolun sık kullanılan kesimlerindeki korkulukların kırık olduğu gözden kaçmazken, vatandaşlar tehlikeli olmasına rağmen yoldan ve zamandan kazanmak için bu yolu tercih ettiklerini dile getiriyor.

Yaptıkları işin tehlikeli ve yanlış olduğunu bildiklerini belirten vatandaşlar, yetkililerden yolun sık kullanılan kesimlerinde alt veya üst geçit yapılmasını istiyor.
Yorumlar (1)
GERÇEK 12 yıl önce
Biz kendimize göre alt ve üstgeçitleri ayarlayıp yapıyoruz hatta akıbetini düşünmeden dolmuş duraklarınıda trafiği tıkayacak şekilde ayarlıyoruz.Hiç yaptığınız alt geçitlerin ne durumda olduğunu kontrol ettinizmi?Asri tuvaletmi yoksa yolmu belli değil,o yoldan aile geçermi,geçmezmi geçse nekadar güvenli hiç etüd ettinizmi?Sahil boyu reklamlarını koyarak üst geçit yapmaya firmaları,bankaları niye teşfik etmiyorsunuz?Hem ucuza gelir hemde sık sık üst geçit olur yayada rahatlıkla bu havadar yolları kullanır korkusuzca karşıdan karşıya geçer.İş te bizim noksanlarımız yapılacak yerlere değil olmayacak yerlere kullanışsız alt geçitler yaparız.Hatta kullanılması gereken saatlerdede kilit vurur kapatırız.Canlar heba olmamış tedbirleri almayı beceremeyiz.Ondansonrada alt geçit boşunamı diye sorarız.....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@