Yarının karikatürcüleri

Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliğinin atölye çalışması yaptığı Cudibey İlköğretim Okulu öğrencilerinin karikatürlerinden oluşan sergi İl Halk Kütüphanesi salonunda açıldı. Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği yetenekli olan çocukları sanat

Yarının karikatürcüleri

Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliğinin atölye çalışması yaptığı Cudibey İlköğretim Okulu öğrencilerinin karikatürlerinden oluşan sergi İl Halk Kütüphanesi salonunda açıldı.

Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği yetenekli olan çocukları sanata kazandırabilmek için bir proje geliştirdi. Adına “yarının karikatürcülerini arıyoruz” dedikleri ve 2009 yılı içerisinde başlattıkları bu proje ile başta ilköğretim okulları olmak üzere kendi imkânlarıyla yetenekli öğrencilere ulaşmaya çalışıyorlar.

Bu amaçla 2009 yılı içerisinde eğitim müfredatının bu tür çalışmalara imkan tanıması nedeniyle birçok ilköğretim okuluna gidilerek ya da önemli gün ve haftalar nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında İl Halk Kütüphanesi salonunda atölye çalışmaları yapıldı.

Bu atölye çalışmalarında ilk gün karikatür sanatı ve Türk karikatür sanatı hakkında bilgiler verilmekte, ikinci günde ise belirlenen bir konu üzerinde karikatür çizimi gerçekleştirilmektedir. Bu proje kapsamında son olarak Cudibey İlköğretim Okulu ile yapılan çalışma sonucunda öğrencilerin çizdiği 33 karikatürden oluşan sergi İl Halk Kütüphanesinde açıldı.
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan Taç, öğrencilere yaptığı konuşmada “Yeteneklerinizi gizlemeyin. Sanatın hangi dalı olursa olsun, eğer ilgi alanınıza girdiğini hissediyorsanız bizlere ulaşmak için anne ve babalarınızı zorlayın. Bu sizin kendinizi geliştirmek adına atacağınız en önemli adımınız olacaktır.” dedi.

Serginin açılışı sonrasında atölye çalışmasına katılan öğrencilere Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliğince karikatür albümü hediye edildi ve hazırlanan katılım belgeleri verildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler