Yaralı karaca tedavi edildi

İlçenin Çalköy beldesine bağlı Orta Mahalle'de yaralı karaca bulan vatandaşlar, Çevre ve Orman Müdürlüğüne haber verdi. Çevre ve Orman Müdürlüğü ekiplerince özel kafesle alınan karaca, Akçaabat ilçesinde veteriner hekim İbrahim Koç tarafından tedavi edild

Bölgesel 24.05.2010, 16:45
Yaralı karaca tedavi edildi

İlçenin Çalköy beldesine bağlı Orta Mahalle'de yaralı karaca bulan vatandaşlar, Çevre ve Orman Müdürlüğüne haber verdi. 

Çevre ve Orman Müdürlüğü ekiplerince özel kafesle alınan karaca, Akçaabat ilçesinde veteriner hekim İbrahim Koç tarafından tedavi edildi. 

Koç, karacanın av tüfeğiyle yaralandığını belirterek, ''Karaca yaklaşık 4 yaşında ve birkaç gün önce doğum yapmış. Yavrularının da yaralı bulunduğu yere yakın bir yerde olabileceğini tahmin ediyoruz. Yaralarını temizleyerek tedavi ettik ve gerekli ilaçları görevlilere verdik. Tedavisi düzgün devam ederse hayatta kalma olasılığı yüksek. Ancak bu karacanın yavrularının da kısa sürede bulunması gerekir. Aksi halde yavruların ölme olasılığı yüksek'' dedi. 

Yaralı karaca, tedavinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce koruma altına alındı.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
ADIL 11 yıl önce
Bölgemizde çoğalmaya başlayan karacalar.Böyle insanların kötülüğüne maruz kalıyor.Evimizin yanına kadar gelen karacaları seyretmek bile çok keyifli.Sabahleyin yavrularıyla birlikte dolaşan karacaları görünce mutlu oldum.Böyle insanlar oldukça bu mutluluğumuza gölge düşecek gibi.
hüsamettin 11 yıl önce
bu hayvanlar devlet koruması altındadır.dolayısıyla çevre ve doğayı koruma kanunlarında bu gibi olayların çok büyük cezası var.yani böyle gerizekalılık yapıp zavallı hayvanı yaralayıp veya öldürüp yakalanırsanız ya devlet donunuza kadar paranızı alır veya kodesi boylarsınız oradan da kolay kolay çıkamazsınız.benden söylemesi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@