Vali yardımcısının ismi kullanıldı

Trabzon'da bir kişinin kendisini Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal olarak tanıtıp lösemi hastası bir çocuk için para toplama bahanesiyle dolandırıcılık yapmaya çalıştığı ortaya çıktı. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık 2 hafta önce Trabzon Dü

Vali yardımcısının ismi kullanıldı

Trabzon'da bir kişinin kendisini Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal olarak tanıtıp lösemi hastası bir çocuk için para toplama bahanesiyle dolandırıcılık yapmaya çalıştığı ortaya çıktı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaklaşık 2 hafta önce Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Demir'i telefonla arayan kişi, Trabzon Vali Yardımcısı Mahmut Halal olduğunu söyleyerek, bir lösemi hastası için yardım topladığını öne sürdü.

Bu hasta için Demir'den de 8 bin 500 lira isteyen söz konusu kişiye, hastaya yardım edebileceğini söyleyen Demir, para havale etmek için banka hesap numarası istedi.

Demir, bu kişiden aldığı hesap numarasına para yatırmak amacıyla bankayla görüştüğünde hesap numarasının İ.S'ye ait İstanbul Sirkeci'deki bir banka şubesine kayıtlı olduğunu belirledi.

Bu tespit üzerine şüphelenen Demir, olayı Trabzon'daki Dünya Ticaret Merkezi yetkilileri aracılığıyla Vali Yardımcısı Halal'a bildirdi.

Halal'ın, böyle bir yardım toplamadıklarını söylemesi üzerine dolandırılmak istendiğini anlayan Demir, söz konusu hesap numarasına havale yapmadı.

Olayın ardından Halal, Demir'i dolandırmaya çalışan kişinin tespit edilerek yakalanması için Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Vali Yardımcısı Mahmut Halal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konudan bilgisi olduğunu belirterek, kendilerinin bir lösemi hastası veya başka bir hasta için valilik olarak para toplamadıklarını belirtti.

Benzer hastaların ihtiyaçlarının yeşil kart veya vakıflar aracılığıyla karşılanmasına çalışıldığını söyleyen Halal, ''Zaten yardım toplama şartları kanunen bellidir. Biz böyle bir yardım toplamıyoruz. Bu şekilde yardım toplayanların ellerinde belge olması lazım. Ancak bu tür yöntemler kullanarak insanlarımız dolandırılmak istenebilir. Vatandaşlarımız benzer yöntemleri kullanan kişilere karşı dikkatli olmalı'' dedi.

Mahmut Halal, söz konusu hesap ve telefon numaralarının zanlıya ait olup olmadığının belirlenmesi ve zanlının yakalanması için savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler