Vali Kızılcık ilçe gezilerinde

Vali Kızılcık, Köprübaşı ve Arsin ilçelerini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. İlk olarak Köprübaşı ilçesine giden Vali Kızılcık'ı, Köprübaşı Kaymakamı Hayri Zorlu, Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Rıza Hacıefendioğlu, Beşköy Belediye Başkanı Ya

Vali Kızılcık ilçe gezilerinde

Vali Kızılcık, Köprübaşı ve Arsin ilçelerini ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu. İlk olarak Köprübaşı ilçesine giden Vali Kızılcık'ı, Köprübaşı Kaymakamı Hayri Zorlu, Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Rıza Hacıefendioğlu, Beşköy Belediye Başkanı Yahya Narmanlı, daire amirleri ve vatandaşlar karşıladı.

Köprübaşı Belediye Başkanı Hacıefendioğlu, ilçenin genel yapısı ve sorunları hakkında Vali Kızılcık'a bilgi verdi. İlçe nüfusunun devamlı azaldığını ifade eden Hacıefendioğlu, merkezden gelen paylardaki azalmadan dolayı hiçbir çalışma yapamadıklarını söyledi. Başkan Hacıefendioğlu, Vali Kızılcık'tan iptal olma noktasına gelen Hayvancılığı Geliştirme Projesi'ni canlandırmasını, ilçe içerisinden geçen derenin DSİ tarafından ıslah edilmesini ve ilçeye gençlerin faydalanabileceği spor tesislerinin yapılmasını istedi.

Beşköy Belediye Başkanı Yahya Narmanlı ise, Sürmene-Köprübaşı-Beşköy-Aydıntepe yolunun yapılması ile bu bölgenin Anadolu'ya bağlanacağını, bunun sonucunda bölge insanının ekonomik yönden kalkınacağını ifade ederek yolun yapılması için Vali Kızılcık'tan yardım istedi.

Vali Recep Kızılcık da, ilgilileri dinledikten sonra yaptığı genel değerlendirme de şunları söyledi: "Bana aktardığınız sorunlar sadece bu ilçeye mahsus sorunlar değil. Bu sorunlar bütün ilçelerimizin hatta Türkiye'nin birçok yerinin sorunlarıyla aynı. Bunun da sebebi kaynakların iyi kullanılmaması ve planlı çalışmamaktan kaynaklanmaktadır. Yerel yönetimler kaynaklarını çok verimli kullanmalıdır. Hayvancılık projesi ve DSİ ıslah çalışmaları için ilgili kurumları talimatlandıracağım. Bu sorunları el birliği içinde birlikte çalışarak çözmeliyiz."

Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçede vatandaşların ve esnafın sıkıntılarını dinleyen Vali Kızılcık, Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Rıza Hacıefendioğlu'nu makamında ziyaret etti. Başkan Hacıefendioğlu, ziyaret anısına Vali Kızılcık'a ilçenin el sanatları ürünlerinden şimşir kaşık, çelik yapımı keser ve küçük balta hediye etti. Daha sonra Arsin ilçesine geçen Vali Kızılcık'ı burada Arsin Kaymakamı Ercan Çiçek, Arsin Belediye Başkanı Erdem Şen, Yeşilyalı Belediye Başkanı Hüseyin Fidan, Atayurt Belediye
Başkanı Hüseyin Zengin, daire amirleri ve vatandaşlar karşıladı.
Kaymakam Çiçek'ten brifing alan Vali Kızılcık, ilçe ve belde belediye başkanlarının sorunlarını da dinledi.

Bölgenin en büyük sorununun köy yolu ulaşımı olduğunu dile getiren Vali Recep Kızılcık, konuşmasına şöyle devam etti:

"Geldiğim günden itibaren yetkililere verdiğim talimatta, yolların altyapısı yapılmadan (menfez, sanat yapısı, kanalizasyon) asfalt dökülmeyecektir dedim. Düzköy Yaylası yolu bu anlayışımıza en güzel örnektir. Önceliğimiz ana arterler olacak ve bunu mutlaka uygulayacağız."

İlçe ve köy gezilerine devam edeceğini belirten Vali Kızılcık, halkın yanına giderek, vatandaşlarımızın dertlerini dinleyerek, var olan sorunlara çözüm üretmek için çalışacağız" diye konuştu. Vali Kızılcık, gezisi sırasında çocuklara oyuncak dağıttı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler