Vali Kızılcık açıkladı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Havalimanı’na gelen insanların havalimanından çıktığında çok kötü bir görüntüyle karşılaştığını belirterek, “Pelitli’yi değiştirme kararı aldık” dedi. Vali Kızılcık yaptığı açıklamada, “Trabzon, renklerin tüm ton

Bölgesel 21.05.2010, 19:00
Vali Kızılcık açıkladı

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Havalimanı’na gelen insanların havalimanından çıktığında çok kötü bir görüntüyle karşılaştığını belirterek, “Pelitli’yi değiştirme kararı aldık” dedi.

 

Vali Kızılcık yaptığı açıklamada, “Trabzon, renklerin tüm tonlarının olduğu bir yer. Karadeniz insanının renkli kişiliğinin doğasındaki renklerinden geldiğini düşünüyorum. Avrupa’dan gelen insan havalimanında iniyor ve o manzarayı görüyor, kesinlikle ve kesinlikle burası değiştirilecek ve daha güzel bir görünüme kavuşturulacak. Pelitli’yi ve sahil boyunu değiştireceğiz. Oradaki kötü evleri boyatacağız. Görünüm değiştirilecek” diye konuştu.

 

TRABZON HERŞEYİYLE HAZIR OLACAK

Vali Kızılcık, Trabzon’da yapılacak olan Avrupa 2011 Gençlik Olimpiyatları ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

 

“Trabzon 2011’de her şeyiyle hazır olacak” diyen Kızılcık, “Halkta o güne kadar tüm kesimlerin farkında olacağını, yeni seçilen esnaf odaları başkanı da toplantılarında bunları konuştuk. Sportif alt yapı anlamında bir sorun yok. Olimpiyat köyünün de temelleri kazınıyor. Tenis kortları bugünlerde bitiyor. Jimnastik salonunun yeri tespit edildi. Onların da ihaleleri gerçekleşecek. Tabiî ki burada da beşeri sermayenin buna odaklanması gerekiyor. Trabzon olimpiyatlara hazır olacak. Bir sıkıntı kesinlikle çıkmayacak” ifadelerini kullandı.

 

vali_kizilcik.jpg

 

HEYECANDAN UYUYAMAM

Vali Dr. Recep Kızılcık, Avrupa’ya gönüllü gitme projesinin de oldukça olumlu olduğunu belirterek, “Ben üniversitede öğrencilerle konuştum. ‘Sizin yerinizde olsam heyecandan uyuyamam’ dedim. Sonuçta burada çok önemli bir olay var, 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatlarında görev aldım diyeceksiniz cvnizde. Bu çok güzel bir şey. Herkese nasip olmaz bu. Hayatında insanlar başarılarıyla gurur duyarlar işte bu da böyle bir şey.

 

ŞEHİR BENCE RAHATLADI

Trabzon Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu trafik düzenlemesiyle ilgili de konuşan Vali Kızılcık, “Trafik düzenlenmesi bizimle, il trafik komisyonuyla istişare yapılarak uygulamaya kondu. Burada bizim temel düşüncemiz özellikle meydan’ın rahatlatılmasıydı. Ve görünüyor ki, meydan ciddi olarak rahatlamış durumda. Minibüslerin yolcu alıp indirdiği duraklara da ihtiyaç vardı. Maraş Caddesi kullanıldı bunun için. Maraş’ta 5-6 durak var. Her durakta iki minibüs durabiliyor. Üçüncü minibüs durduğunda meclisin aldığı karar doğrultusunda gerekli trafik polisi kuralları uyguluyor. Tabi bu konuda şoförlere de büyük görevler düşüyor. Zira duraklarda inip binmez de durak aralarında binmek için zorlarsak o zaman getirilen yeni trafik düzenlenmesinin bir anlamı da kalmaz. Ben kısaca şunu söylemek istiyorum, önemli bir rahatlama getirdiğini ama sistemin oturması için belirli bir dönemin daha geçmesinin gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Özel Haber: Batuhan Hazar ÇAVDAR / Haber61.netTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
bosver 11 yıl önce
peki sayın valim maraş caddesi üzerinde sağlı sollu özel veya işyerlerine ait araçların sürekli olarak park ettiklerini ve trafik polislerinin bunlara müdahale etmediklerini ve bunun neticesinde de orada trafik akışının kilitlendiğini de görüyormu?
limanlar 11 yıl önce
Sn Valim almış olduğunuz kararlar mutlaka Trabzon için Hayırlara vesile olacağına inanıyoruz. Pelitlide zaten T O K İ ile beraber alınan bir Kentsel Dönüşüm projesi kararı olduğundan sizlerin haberi olduğunu zannediyorum. Eğer bu konuda bilgi sahibi yapılmamış iseniz mutlaka danışmanlarınıza sormanızı istirham ediyorum. Pelitli için mutlaka Bir şeyler yapacak iseniz ki öyle karar aldığınızı beyan ettiniz kanımca İlk yapılması gereken iş Kentsel dönüşüm projesinin bir an önce hayata geçirilmesini hızlandırmak olacaktır. Aksi halde bozuk kurulum şekilleriyle ayakta zar zor duran binaların boyanması çok fazla bir köründü kirliliğini ortadan kaldırmayacaktır. Saygılarımla (Mehmet ACET TESOB Denetim Kurulu Başkanı.
casa 11 yıl önce
Trabzon merkezin etrafı belde belediyeleriyle çembere alındı.Merkeze bağlı belediyelerin araç gereç ekipman ve donanımlı kadrolar yönünden kıt kanaat vaziyetiyle bırakın hizmet vermeyi tamamen külfet olmaktadır.Yazık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@