Vakfıkebir'de 16 kişi işsiz kaldı

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi devlet hastanesinde sözleşmeli şirket işçisi olarak çalışan 16 kişi işten çıkarıldı. Hastanenin temizlik işlerini yürüten şirket yetkilileri, hastanenin yemekhanesinde toplanan işçilere içten çıkarıldıklarını söyledi.Bunun üze

Vakfıkebir'de 16 kişi işsiz kaldı

Trabzon'un Vakfıkebir ilçesi devlet hastanesinde sözleşmeli şirket işçisi olarak çalışan 16 kişi işten çıkarıldı.


Hastanenin temizlik işlerini yürüten şirket yetkilileri, hastanenin yemekhanesinde toplanan işçilere içten çıkarıldıklarını söyledi.


Bunun üzerine ağlamaya başlayan işçiler, ''Bizi gerekçe göstermeden işten çıkardılar. Bir telefonla işten atıldık. Ailemiz var. Kirada otuyoruz. Nasıl geçimimizi sağlarız? Bankadan kredi alanlarımız var. Nasıl öderiz?'' diye tepki gösterdi.

İşten çıkarılan, 10 yıllık evli olan, 7 yıl tedavi gördükten sonra çocuğu olan Ahmet Yolcu, 2.5 yaşında çocuğu olduğunu ifade ederek, ''İlk atılanların toplam sayısı 28 idi. 12 kişiyi geri aldılar.

Bugün 16 kişiye düştük. İşe girerken bir sürü resmi evrak istiyorlar bizden, çıkarken bir telefon yetiyor. Ekmeğim için her ne yapılacaksa yapacağım'' diye konuştu.


Hastane yönetimine ve başhekime baskı yapıldığını iddia eden Ahmet Yüksel ise ''4 yıldır burada çalışıyorum. 15 kişi atıp 15 kişi alıyorsan bunda bir sebep var. İşten çıkanlar olarak hiçbirimizin hakkında tutanak dahi tutulmamış, disiplin suçu dahi oluşmamıştır.

Bunlara karşın yılbaşı hediyesi olarak bizi arıyorlar ve 'Sizi işten attık' diyorlar. Şirket sahibine 'Neden atıldım' diye sorduğumda 'Öyle gerekiyordu' diyor'' dedi.


Hastanede temizlik işçiliği yaptığını belirten Ayşe Kudu ise ''Üniversitede okuyan 2 çocuğum var. Artık yapacak bir şeyim yok. Buraya yeni giren işçilerin de aldığı para haram olsun'' diye konuştu.


Hastane yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler