Uzunsokak Timlere emanet!

Trabzon'da, trafiğe kapalı en önemli gezinti alanı olan Uzunsokak ile kentin kalabalık bölgelerinde, bazı gençlerin köşe başlarını tuttuğu, kadınlara yönelik tacizde bulunduğu iddiaları üzerine emniyet müdürlüğü, aralarında sivil memurların da olduğu timl

Bölgesel 25.09.2008, 12:25
Uzunsokak Timlere emanet!

Trabzon'da, trafiğe kapalı en önemli gezinti alanı olan Uzunsokak ile kentin kalabalık bölgelerinde, bazı gençlerin köşe başlarını tuttuğu, kadınlara yönelik tacizde bulunduğu iddiaları üzerine emniyet müdürlüğü, aralarında sivil memurların da olduğu timler oluşturdu.

Kentin vitrini durumunda olan ve bir süre önce yapılan düzenlemeyle trafiğe kapatılan Uzun Sokak'ta, sık sık kavga olaylarının yaşandığı, köşe başlarını tutan bazı gençlerin, kadınlara yönelik sözlü tacizlerde bulunduğu şikayetleri üzerine, Trabzon Emniyet Müdürlüğü harekete geçti.

Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve aralarında sivil memurların da bulunduğu ekipler, başta Uzun Sokak olmak üzere kentin kalabalık yerleri olan Kahramanmaraş Caddesi ve Kemeraltı semtlerinde görev yapmaya başladı.

Trabzon Emniyet Müdürü Feridun Boz, yaptığı açıklamada, Trabzon'un asayiş ve huzuru için var olduklarını, vatandaşların dile getirdiği şikayetlere göre çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Uzun Sokak'ın, trafiğe kapatılmasının ardından yoğunlaştığını, özellikle gençlerin buraya ilgi gösterdiğini belirten Boz, ''Bu sokakta arkadaşlarımız sürekli görev yapıyorlar. Bundan sonra bu gibi yerleri, vatandaşların huzuru için daha sıkı kontrol altında tutacağız. Yaşanan taciz olayları söylentisini ortadan kaldırmak için bay ve bayan sivil memurlarımız halkın arasında olacak'' diye konuştu.

Boz, emniyete şimdiye kadar çok ciddi bir taciz olayı gelmediğini, oluşturulan ekiplerin yanı sıra, MOBESE kameralarıyla da bu bölgelerin takip edildiğini söyledi.

Yorumlar (8)
osmant 12 yıl önce
Emniyet Belediye ve özellikle aileler bir olup şu gençleri kurtarmak lazım.Bir bakıyorsun en pahalı telefon taşıyan ama vasıfsız 15 18 yaş arası gençler ipsiz sapsız dolaşıyor.Ve bizim kızlarımızda bu kalitesiz insanlara prim veriyor.Oysa bir toplumda kalite,kızlarımızın kadınlarımızın kalitesi ile doğru oranatılıdır.
karsiyanlal 12 yıl önce
gelmez çünkü :) benim insanım böle şeyler için nereye başvuracağını bilmez :) aynen durum budur cahil insanım ; gösteriş meraklısı insanım; üstüne bakılınca sosyete ondan sorulan sanılan ama içi boş insanım ; taciz edenin tipine bakıp yakışıklıysa hoşuna giden çirkinse şikayet eden tuhaf insanım ; EĞİTİM ŞART
utanqac 12 yıl önce
Varya Cok Gerekli Bir Sey Di.İnanılmaz Yarar Saqlayacak bir durum :(( allahınızı severseneniz uzun sokak da kurulacak bu tim sadece uzun sokak daki qencleri durdurmaya yarayacak öle ya maras cad.kunduracılar da kız yoqmu taciz edilcek.uzun sokaqın ayrılacılıqı Nedir?Gereksiz bir sey bence.!!!
farozgençlik 12 yıl önce
köşe başlarında sinemaların olduğu dokak başşlarında evlerinde ekmek olmayıp donları 20ytl olan ipsiz sapsız serseriler var bnece daha katı şeyler yapılmalı en azından insanlar için...
oceans 12 yıl önce
istiklal de bilekızlara bu kadar laf atmıyolar.geçen yıl uzun sokakta çok dolaştım.gerçekten gençlerimiz çok bilinçsiz.kendilerine yapılsa aynı şey dünyayı yıkarlar....inşallah önüne geçilir bu durumun.
hüser 12 yıl önce
e güzel sokakları kontrol edelim,suc işleyenleri yakalayalım,ee sonrası?bu ülkede caydırıcı cezalar verilmedikce hicbir suçun önüne gecemezsiniz.taciz denilen vaka insanı cinayete kadar götürür.peki tacizin cezası nedir acaba bu ülkede?
E.A 12 yıl önce
Geçen hafta meydan tarafından uzun sokak girişi tarafından yaya geçidinden karşıya geçmeye çalışıyuorum dolmuş üzerime aracını sürüyor ben dolmuşla tartışıyorum trafik polisi iki adım ötemde ya kardeşim görmüyormusun müdahale etsene dedim ne yapayım dedi o zaman neden burada duruyorsun dedim git evimde yat dedim malesef polis görev yapamıyor yada yapmaktan korkuyor.
GERÇEK 12 yıl önce
Evet Maşallah timleri kurduk diye söze başlıyorum bu timleri kim koruyacak gözlerinin önünde suçlara müdahale etmeyen veya ettirilmeyen emniyet kuvvetleri neyi kollayacak nereyi düzeltecek,adam suçluyu yakalayıp içeri atmaya götürecek adam öbür kapıdan çıkacak niye kendini yorsun rizikoya atsın polis,sen içeri götürdüğünü bir güzel önce nezarette benzeteceksin daha sonra içeri tıkacaksın dışarı çıkınca akıllanmasa halkın eline teslim edeceksinki diğer yapacak olanlar akıllansın......

Gelişmelerden Haberdar Olun

@