Ulusal Fındık Konseyi Büyüyor

5488 sayılı Tarım Kanunu'nda belirlenen ulusal tarım politikaları çerçevesinde çalışmalar yapmak üzere yasayla oluşturulan Ulusal Fındık Konseyi'ne (UFK) üyelik kayıtları sürüyor.UFK Kurucular Kurulu Başkanı Sebahattin Arslantürk, sektörde faaliyet göster

Ulusal Fındık Konseyi Büyüyor


5488 sayılı Tarım Kanunu'nda belirlenen ulusal tarım politikaları çerçevesinde çalışmalar yapmak üzere yasayla oluşturulan Ulusal Fındık Konseyi'ne (UFK) üyelik kayıtları sürüyor.

UFK Kurucular Kurulu Başkanı Sebahattin Arslantürk, sektörde faaliyet gösteren tüm kişi, kurum ve kuruluşları bir çatı altında toplayarak, bugüne kadar olan bölünmüşlüğü sona erdirecek olan konseyin olağan genel kurul toplantısının Aralık ayı içinde yapılacağını bildirdi.

Sebahattin Arslantürk, şunları söyledi:
“UFK, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan ve 4-5 milyon kişiyi direk veya endirek olarak ilgilendiren fındıkta yıllardan beri özlenen bir birlikteliği gerçekleştiriyor. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için, sektörle ilgili olanları üye kayıt etmeye devam ediyoruz. Başta, odalar, borsalar, Fiskobirlik ve üretici birlikleri olmak üzere kişi ve kuruluşların yoğun başvurusu gelecek için sevindirici.”

Üyelik başvurularının geçici olarak sekretaryalığı sürdüren Trabzon Ticaret Borsası başta olmak üzere tüm borsalar tarafından kabul edildiğini belirten Sebahattin Arslantürk, “ Konseye sektörle ilgili araştırma yapan kuruluşların, üniversitelerin de üye olmalarını bekliyoruz. Üretici, tüccar, ihracatçı, Fiskobirlik, üniversiteler olarak UFK çatısı altında bir araya gelerek, Karadeniz ve ülkemiz için önemli bir gelir kaynağı olan fındıkla ilgili kalıcı ve kazandırıcı politikaları geliştirmek için büyük fırsat yakaladık. Bunu en iyi şekilde değerlendireceğiz” dedi.
HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler