TTSO'dan Üyelerine uyarı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından üyelerine üye kayıtlarını güncellemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 10. maddesine vu

TTSO'dan Üyelerine uyarı

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından üyelerine üye kayıtlarını güncellemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.


Konuyla ilgili yapılan açıklamada, 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu'nun 10. maddesine vurgu yapılarak “ Söz konusu maddede 'İçinde bulunulan yıldan önceki iki yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında aidat ödemeyen üyelerin isimleri, Oda yönetim kurulu kararıyla, meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir; aidat tahakkukları durdurulur.

Bu fıkra hükmünün gereğinin her yılın Ocak ayı içinde yerine getirilmesinden oda yönetim kurulu sorumludur.

Yukarıdaki fıkrada anılan Oda yönetim kurulu kararını takip eden yılbaşından itibaren iki yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu odaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, Oda yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla ticaret sicil kaydının resen silinmesi için ticaret sicil memurluğuna ihbarda bulunulur.

İhbarı takip eden ayın ilk günü itibariyle oda kaydı silinmiş sayılır. Bu süre içerisinde durumunu bildiren üyelerin aidat tahakkukları başlatılır. Ancak bu durumda olanlar tüm aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilemezler' hükmü yer almaktadır.

Anılan mevzuat gereğince adres ve durumlarını bildirmemeleri nedeniyle meslek grubu ve seçmen listelerinden silinen üyelerimizin adres ve durumlarını 22 Ocak 2010 tarihine kadar Odamıza bildirmeleri gerekmekte olup, aksi halde Oda kayıtları silinecek ve sicil kaydının resen silinmesi için Ticaret Sicil Memurluğu'na ihbarda bulunulacaktır” denildi.


Üye kayıtlarının güncellenmesi ile ilgili işlem neticesinde üyelerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için oda kayıtlarının güncelliği konusunda TTSO'nun 462-326 80 70 (234 dahili) nolu telefonundan bilgi almaları istendi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler