TRT'nin yayın skandalı

Dün Trabzonspor ile Orduspor arasında oynanan ziraat Türkiye kupasın maçında yaşanan ve yayın skandalı Trabzonluları isyan ettirdi. Daha önce maçı 3. kanalından canlı olarak vereceğini açıklayan TRT, TBMM 'deki bütçe görüşmelerinin uzaması nedeniyle maçı

TRT'nin yayın skandalı

Dün Trabzonspor ile Orduspor arasında oynanan ziraat Türkiye kupasın maçında yaşanan ve yayın skandalı Trabzonluları isyan ettirdi. Daha önce maçı 3. kanalından canlı olarak vereceğini açıklayan TRT, TBMM 'deki bütçe görüşmelerinin uzaması nedeniyle maçı vermedi. TRT karşılaşmanın son 20 dakikasını ise TRT 4.Kanaldan yayınladı. TRT'nin 4.kanılından maçı canlı olarak yayınlamasını ise CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi sağladı.

Maçın oynandığını ve TRT3. kanalından yayınlanacağını öğrenen milletvekili Hamzaçebi kürsüde konuşan CHP Malatya milletvekili Mevlut Aslanoğlu'nu uyararak anons yaptırdı.

Ardından da TRT Genel müdürünü arayarak maçı canlı olarak yayınlamaları konusunda uyardı. Bunun üzerine TRT 3.kanaldan canlı olarak vereceğini duyurduğu maçı TRT4 kanalından canlı olarak verdi.

CHP Trabzon Milletvekili Akif Hamzaçebi maçın TBMM'deki görüşmelerin uzaması nedeniyle canlı olarak verilmediğini öğrendiği anda TRT genel müdürünü aradığını belirterek” Maçın verilmediği haberi bana ulaştığında anladım ki herkes maçı bekliyor, ben TRT 3'ün maçı vereceğini bilmiyordum.Öğrendiğimde Malatya milletvekilimiz Mevlüt Aslanoğlu'nun konuşması vardı. Ondan rica ettim. Kürsüden  bir anonsta bulunun da yayını TRT versin, ilgili bakanı da göreve çağıralım dedim. O da kürsüden bu anonsu yaptı” dedi.

Daha sonra da bununla da yetinmediğini ifade eden Hamzaçebi, “ TRT Genel Müdürüne telefonla ulaşarak” Ne yap ,ne et bu maçın yayını ver, şimdi tüm Trabzonlular Trabzonsporlular ,Ordulular ve sporseverler  Meclise kızıyor dedim. Ondan sonrada TRT,  yayını 4. kanala  kaydırarak, maçın son yarım saatini canlı olarak verdi. Aslında TBMM görüşmeleri uzamayacaktı .Biz hatta Ak Partililere” TBMM deki görüşmeleri saat 20:00 da sonlandıralım ,yarın sabah devam edelim” dedik. Onlar da “Hayır bu akşam bu yasaları çıkarmalıyız devam edelim “ dediler.Görüşmeler de gece 00 01 de sona erdi.Ama biz erteleme önerisini yaparken de maçın 08 :30 dan itibaren TRT 3 den canlı olarak yayınlanacağını bilmiyorduk “diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler