banner556

Trabzon'un kurban alanı hazır

Trabzon Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kurban satışları için hijyenik ve sağlıklı Kurban satış yeri hazırladı.Akyazı dolgu sahasında hazırlanan ve 242 büyük baş, 92 küçük baş hayvan satış yerinin olduğu kurban satış alanında 6 adet WC, 2 adet b

Bölgesel 02.10.2013, 13:02
Trabzon'un kurban alanı hazır

Trabzon Belediyesi yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kurban satışları için hijyenik ve sağlıklı Kurban satış yeri hazırladı.

Akyazı dolgu sahasında hazırlanan ve 242 büyük baş, 92 küçük baş hayvan satış yerinin olduğu kurban satış alanında 6 adet WC, 2 adet bayan WC, mescit, duş kabini, 2 adet lokanta, 5 çay ocağı, 2 kesim yeri  yapılırken, kurban satış yerine canlı hayvan tartılması için kantar yerleştirdi.

Ayrıca kurban satış yerinde  gece aydınlatması yapılarak zabıta ekipleri ve özel güvenlik görevlilerince 24 saat güvenlik hizmeti veriliyor.

 Kurban satış yerlerinde veteriner hekim ve zabıta ekipleri görevlendiren belediye, kurbanlık satış yerine gelen hayvanların sağlıklı şartlarda satışa sunulması, bayram öncesi belgesiz ve kaçak hayvan hareketlerinin önlenmesi amacıyla sürekli denetimler yapılıyor. Küpeye uyumlu pasaportları olmayan hayvanların satışının yapılmasına kesinlikle müsaade etmeyen belediye ekipleri ayrıca veteriner sağlık raporu olmayan ve standartları taşımayan hayvanlarını satışına izin vermiyor.

Belediyece hazırlanan Kurban satış alanından oldukça memnun olan satıcılar yapılan hizmetlerden ötürü Belediyeye teşekkür ettiler.

Yorumlar (4)
S. Guen 7 yıl önce
burasi böyle devam etsin, bize Avni Aker ve cevresi yeter. TOKI yi zengin etmeyin.
S. Guen 7 yıl önce
TOKI ye SATILAMAZ.
uğur sünger 7 yıl önce
akyazı projemiz hayırlı uğurlu olsun !
toprak sengun 7 yıl önce
hemde dedikleri tarihten erken bitirdiler..artık kurbanlıklar rahatlıkla çift kale maç yapabilirler..hem maçlarını ızleyen vatandaşlar kurbanlıkları performanslarına göre satın alıp kesebilirler..bravo akp bravo saf trabzon halkı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@