alexa metrics

banner536

Trabzon'un çehresi değişecek

2013 Yılında Yaklaşık 125 Milyon TL’lik Yatırım Yapılacak Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2013 yılında Trabzon’da yeni yapılacak olan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi. İlimize farklı sektörlerde yeni yatırımlar yapılacağını belirten Vali Kızılcık, ge

Bölgesel 08.02.2013, 14:13
Trabzon'un çehresi değişecek
2013 Yılında Yaklaşık 125 Milyon TL’lik Yatırım Yapılacak
 
Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, 2013 yılında Trabzon’da yeni yapılacak olan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi. İlimize farklı sektörlerde yeni yatırımlar yapılacağını belirten Vali Kızılcık, gerçekleştirilecek olan bu yatırımlarla Trabzon’un çehresinin değişeceğini söyledi.
 
Kızılcık, “2013 yılında yeni yatırımlar ve devam etmekte olan yatırımlarla birlikte yaklaşık 125 milyon TL harcama yapılacaktır. 2013 yılında yatırımına başlanacak olan 3 adet büyük yatırımın toplam maliyeti 68 milyon olup bu yıl içersinde 15 milyon TL harcanacaktır” dedi.
 
Vali Kızılcık açıklamalarında, 2013 yılında inşaatına başlanacak olan 20 milyon TL proje bedeli Arsin Balıkçı Barınağı, 5 milyon proje bedelli KTÜ Kemoterapi Ünitesi ve 43 milyon TL proje bedelli Ceza İnfaz Kurumu Yeni Binası olmak üzere 3 önemli yeni proje için 2013 yılı içersinde 15 milyon TL harcama yapılacağını belirti.
 
Önceki yıllarda başlayıp devam eden yatırımlarla ilgili olarak da bu yıl içersinde yaklaşık 110 milyon TL harcama yapılacağını belirten Vali, bu yatırımların bazılarının bu yıl içersinde biteceğini bir kısmının ise gelecek yılarda tamamlanacağını ifade etti.
 
Halen devam etmekte olan bazı yatırımlardan da bahseden Vali Kızılcık, Akçaabat Söğütlü Vadi Islahına 6 milyon 800 bin TL, spor tesislerine 2 milyon TL, KTÜ Acil Servisi ünitesine 4 milyon 500 bin TL harcanarak bu yıl içersinde bitirileceğini söyledi.
 
Ayrıca bu yıl içersinde 3 milyon TL proje bedelli olan havalimanı pist zemin etüt çalışmaları için 1 milyon TL kaynak aktarıldığını belirten Kızılcık, İl genelinde karayolu yapımı için 22 milyon TL, Turizm çevre düzeni için 2 milyon TL, KTÜ Kampüs altyapısı çalışması için 15 milyon TL, DSİ İçme Suyu Projesi 12 milyon TL ve Akçaabat kanalizasyonu için 42 milyon TL harcanarak gelecek yıllarda bitirileceğini ifade etti.

 


Yorumlar (2)
hasan düzgün 9 yıl önce
Sayın vali açıklama yapmış çok önemli 3 projeden bahsetti en pahalısıda 43 milyonla insanları tıkayacakları ceza evine yapılacak oysa cezaevi yerine 43 milyonla 43 okul yapılır okuyan adam suç işlemez sayın vali sizin yapmanız gereken bu parayı cezaevine değil eğitime harcatmak için ilgili yerlerle temas kurmanız bizim talebimiz budur
hasan düzgün 9 yıl önce
Sayın valim uzungölde lise yok mevcut okul içler acısı bir el atın da bizlerde yardım edelim o uzungölün en kuzeyine kurulan okulu oradan kaldıralım güney bir yere taşıyalım öğrenciler ve öğretmenlerimiz orada perişan haldeler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@