Trabzonlu avukat AKP'den aday

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte aday adayları da birbir ortaya çıkmaya başladı. Türk Kızılayı Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı olan genç avukat Muammer Birdal, İstanbul'un tarihi ilçelerinden Eyüp'te AK Parti'den belediye başkanlığı için aday adayı

Bölgesel 03.12.2008, 11:45
Trabzonlu avukat AKP'den aday
Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte aday adayları da birbir ortaya çıkmaya başladı. Türk Kızılayı Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı olan genç avukat Muammer Birdal, İstanbul'un tarihi ilçelerinden Eyüp'te AK Parti'den belediye başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı.

22 Temmuz seçimlerinde AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı olan avukat Muammer Birdal, 29 Mart Yerel Seçimleri'nde Eyüp Belediye Başkan aday adayı oldu.

1977 yılında Trabzon'un Sürmene ilçesinde doğan Birdal, ilk ve orta eğitimin Sürmene'de tamamladı. 2001 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Birdal, öğrencilik yıllarında Karadeniz Hukukçular Kulübünü'nün kuruluşunda görev aldı ve çeşitli kademelerinde aktif görevlerde bulundu. 2001 yılından bu yana İstanbul Barosu bünyesinde serbest avukat olarak çalışan Birdal, iş hukuku ve çalışma hayatı ile ilgili birçok seminer ve konferanslar verdi.

Siyasi yaşamına AK Parti'nin kuruluşuyla başlayan Birdal, AK Parti'nin gençlik örgütlenmelerinin oluşturulmasında aktif görev aldı. 2004 yerel seçimlerinde SKM'lerde görev alan Birdal, bir dönemde AK Parti Eyüp İlçe Gençlik Kolları Başkan vekilliği görevinde bulundu. Daha sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Biriminde Hukuk Komisyonu Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Bu görevinden milletvekilliği adaylığı için ayrıldı.

Sosyal alanda birçok sivil toplum kuruluşunda kuruculuk ve yöneticilik görevinde bulundu. Gaziosmanpaşa Trabzonlular Derneği, Hukukçular Derneği ve Eyüp Kızılay Derneği üyesi olan Birdal, aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı ve Tema Vakfı gönüllüsü…

Yardımlaşmaya ve yardımlaşma kuruluşlarına büyük önem veren Birdal, Türk Kızılayı Gençlik Kolları'nın kuruluşunda aktif görev aldı. Halen Türk Kızılayı Gençlik Kolları Kurucu Genel Başkanı olan Birdal, sosyal, kültürel, sağlık, ulaşım, alt yapı, imar, spor, turizm, gençlik alanındaki farklı projeleriyle Eyüp Belediye Başkanlığı adaylığına talip olduğunu açıkladı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
huseyin 13 yıl önce
sayın av.muammer birdal sen bizim büyük başkanımızsın daima seni başkan olarak eyüp te görmek istiyoruz.türk kızılay gençlik kolları genel başkanı olman sana ayrı bir güzellik katıyo ..eyüp böyle bir isim zor görür..hadi degerli vekilim al su başkanlıgı
zucchero 13 yıl önce
Kendisi gelecekte önemli bir siyaset ve devlet adamı olacaktır. Bundan kesinlikle eminim çizgisinden asla taviz vermez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@