7m


7m

hyundai

Trabzonlu asker intihar etti

Siirt 3. Komando Tugayı'nda vatani görevini yerine getirmekte olan 23 yaşındaki İsmail Bahar'ın öldüğü haberi Serpil Köyü'ndeki baba ocağını büyük bir acıya boğdu. Yetkililer, Bahar'ın intihar ettiği yönünde bilgiler verirken, ailesi ve yakınları, "İsmail

Bölgesel 03.10.2008, 08:28
Trabzonlu asker intihar etti

Siirt 3. Komando Tugayı'nda vatani görevini yerine getirmekte olan 23 yaşındaki İsmail Bahar'ın öldüğü haberi Serpil Köyü'ndeki baba ocağını büyük bir acıya boğdu. Yetkililer, Bahar'ın intihar ettiği yönünde bilgiler verirken, ailesi ve yakınları, "İsmail intihar edecek bir genç değildi. 3 kurşunu nasıl sıktı?" dediler.

Kaza Kurşunu mu İntihar mı?
Önceki gece birliği ile Doğankaya bölgesinde operasyona çıkan Bahar, burada kendi silahıyla öldürülmüş olarak bulundu. Askeri kaynaklar Bahar'ın otopsisinin yapılması için askeri hastaneye kaldırıldığını ve olayın intihar olduğunu, askeri tören yapılmayacağını duyurdular. Baba Zekeriya Bahar, "Bunda başka bir iş var. 3 kurşunu nasıl sıkmış? Olay iyice araştırılmalı" diye konuştu.

Trabzon'un Çarşıbaşı İlçesi dün gece gelen acı haberle sarsıldı. Siirt'te vatani görevini yerine getirmekte olan 23 yaşındaki İsmail Bahar'ın öldüğü haberi Serpil Köyü'ndeki baba ocağını büyük bir acıya boğdu. Yetkililer, Bahar'ın intihar ettiği yönünde bilgiler verirken, ailesi ve yakınları, "İsmail intihar edecek bir genç değildi. 3 kurşunu nasıl sıktı" dediler.

Yaklaşık 4 ay önce vatani görevini yerine getirmek üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katılan Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Muhasebe öğrencisi İsmail Bahar, acemilik dönemini Isparta'da tamamladıktan sonra piyade komando olarak Kayseri'deki 1. Piyade Komando Tugayı'na katıldı.

Yaklaşık bir ay önce geçici görevle Siirt 3. Komando Tugayı 4. Tabur Karargah Destek Bölüğü'ne katıldı. Önceki gece birliği ile Doğankaya bölgesinde operasyona çıkan Bahar, burada kendi silahıyla öldürülmüş olarak bulundu. Askeri kaynaklar Bahar'ı otopsisinin yapılması için askeri hastaneye kaldırıldığını ve olayın intihar olduğunu, askeri tören yapılmayacağını duyurdular.

Baba Zekeriya Bahar, anne Hemdine ve yakınları acı haberle yıkılırken İsmail'in intihar edecek biri olmadığını belirterek, "Bir an önce askerliğini yapmak için tecilinden vazgeçti. Bunda başka bir iş var. 3 kurşunu nasıl sıkmış? Olay iyice araştırılmalı" dediler.

Bahar ailesinin 7 çocuğundan üçüncüsü olan çevresinde çok sevilen İsmail Bahar'ın, bugün Çarşıbaşı İlçesi'nde öğle namazına müteakip düzenlenecek törenden sonra Serpil Köyü'ndeki aile kabristanlığında toprağa verileceği öğrenildi.


Yorumlar (8)
LLcool 14 yıl önce
3 kursunla bir insan kendini nasıl öldürsün.bunda baska bi iş var.iyice arastırılmalı.
torik 14 yıl önce
allah rahmet eylesn.alesine ve sevenlerine allah sabırlar versin.yalnız ben inanmıyorum bu olayın intihar olduğuna.çünki bir trabzonlu asla vatani görevinde intihar etmez.ki bu insan iki yıl yüksekokul okuyabilecek düğzeyde bir insan....
sebatt 14 yıl önce
kullandığı silah: tabanca mı kullanıyordu da kendıne 3 kurşun sıkdı piyade tüfeklerının hıc bırı ıle 3 kurşun sıkamaz yanı olay muaalk
GERÇEK 14 yıl önce
Olayın intihar olduğunu varsayalım.Hangi babyiğit kendikendine bugüne kadar intihar ederken 3 kurşun sıkabilmişde bu genç fidanda sıkabilsin.Bence burda başka bir bit yeniği var enikonu iyice araştırılmalı o birlik tektek sorgulanmalı eminim sonuç başka çıkacaktır.Allah ailesine sabırlar versin....
romeo 14 yıl önce
intahar olayaı olduğuna kesinlikle inanmıyorum çünkü tanıdığım bi insan ve kendi severek ve isteyerek askere gitti.benim düşüncem basına felan duyurulmak istenmemesidirtoprağa kim bilir böyle kaç şehit veriyoruz..
arda 14 yıl önce
ben bu arkadasi hic tanimiyorum allah gani gani rahmet eylesin mekani cennetin en üst yeri olsun insallah.ama eger o cocuga intihar süsü veriliyorsa verenlerin allah .... versin.evet böyle intihar etti denilip kac gencimiz trabzona gönderildi ve özellikle trabzona benim bildigim yaklasik on kisi var bilmedigimde kimbilir kac on kisiler.tabiki vatanimiz icin canimiz sagolsun ama bu vatanda yasayan vatan hainleri icin degil bu askeriyeden bile olsa.ben bu arkadasin sehit olduguna inaniyorum cünki hicbir insan kendine üc kursun sikamaz tabi size sesleniyorum ismailin ailesi böyle kac ismailler daha gidecek hakkinizi arayin korkmayin sizi korkutanlardan cekinmeyin allah var yukarda allah intihar bile olsa arastirin dogruyu bulun halk sizin arkanizda.
VOLKAN_OZBAYRAK 14 yıl önce
Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün

23 yaşındaki zorlukla büyüttüğünüz cocugunuzu mevlütle,duala askere yolluyorsunuz 3,5 ay sonra 2 abisi güneydoğuda askerlik yapmış,trabzonlu bi delikenlı,hiç bir sıkıntısı olmayan,eve kardeşinin astığı bayragı gelince ben indirecem burda dalgalansın diyen cocugunuzu kardeşinizi gece yarısı jandarmalar gelip öldü diye haber veriyorlar.

sadece öldü...tabutu 5cm arayla kapatılmış türk bayragına sarılmış bi cenaze,nerde öldüğü,nasıl olduğu hiç bir cevap yok.insanın aklına herşey geliyor.her şeyyyyyyyyyyyyyyyyyy
<
hayatnuremrah 14 yıl önce
ilk önce ismailin ailesine başsağlıgı diliyorum.allah rahmet eylesin ismail benim üniversitede sınıf arkadaşımdı çok iyi biriydi hiç bi derdi yoktu vatanı için askere gitmeyi istiyodu karşılığı bumuydu ya herkezi haberi parçaladı o kendisini öldürmedi bunda farklı bir iş var hangi akla hizmet ya kendini öldürmesi bence yalan lütfen izin vermeyin böle olmasına insaf ya ayıptır tekrar ailesine başsağlığı diliyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@