7m


7m

hyundai

Trabzon'da "sinek" tartışması

Trabzon Belediyesi Meclisi'nde sinek tartışması yaşandı. Lokantacılar Odası Genel Başkanı meclis üyesi Kemal Kadakal ile Belediye Başkan yardımcısı Orhan İlarslan arasında sinek tartışması yaşandı. Lokantacılar Odası Genel Başkanı meclis üyesi Kemal Kadak

Bölgesel 02.09.2008, 11:09
Trabzon'da

Trabzon Belediyesi Meclisi'nde sinek tartışması yaşandı. Lokantacılar Odası Genel Başkanı meclis üyesi Kemal Kadakal ile Belediye Başkan yardımcısı Orhan İlarslan arasında sinek tartışması yaşandı.

 

Lokantacılar Odası Genel Başkanı meclis üyesi Kemal Kadakal'ın “Bu sinekleri öldürüyoruz mu, besliyor muyuz anlamadım” sözlerine tepki gösteren belediye başkan yardımcısı Orhan İlarslan “Biz sinekleri öldürüyoruz, O sözlerini geri al diyerek tepki gösterdi.

 

Trabzon'da son dönemlerde sinek olaylarının çok fazla arttığını ifade eden Kadakal, “Beni son günlerde sinek hastalığı tuttu. Sineklerin sayısı arttı, bu sinekleri öldürüyoruz mu besliyoruz mu anlamadım” diyerek tepkisini gösterdi.

 

Bunun üzerine söz alan İlarslan, “Biz sinekleri beslemiyoruz. Bazı lokantalar yemek atıklarını çöp toplama saatinin dışında dışarıya bırakılıyor. Bu nedenle sinekler ayda bir iki gün çoğalabiliyor. Kadakal'dan sözlerini geri almasını bekliyoruz” dedi.


Yorumlar (2)
GERÇEK 14 yıl önce
Belediye eskisi gibi ilaçlama yapmamasının yanı sıra sineklerin üremesine bizde çanak açıyoruz.Hiç etrafınıza baktınızmı?Ortalık çöpten geçilmiyor.Buraya çöp atılmaz yazısına rağmen okur yazarlarımız maalesef çöp atarak üremeye yardımcı oluyor.Çöp saatleri belirlenmesine rağmen özellikle sanki çöp aracı kollanıyor geçtikden sonra çöp bırakılıyor.Tektaraflı beklenti olunca sonuç maalesef iyi olmuyor.Önce kendimizi düzeltelim,sonra çevremizi ve ensonunda Belediyenin önüne gidelim....
dg_gokhan 14 yıl önce
belediye Artık işin ciddiyetine varmalı. adam akıllı çöp sistemi geliştirsin milletin adam gibi çöp atacak yeri kovası yok bunu belediye sağlasın. ayrıca antalyada olmatan sinek trabzonda var sivrisineklerde çöptemi ürüyor yani. fareler derseniz dolu hemde kedi kadar. trabzon belediyesinin çevreye ve halk sağlığına önem vermediğini buna yönelik adam gibi çalışma yapmadığını düşünüyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@