banner556

Trabzon'da sahte rapor iddiası

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde sözleşmeli çalışan taşeron şirket işçileri adına bu kişilerin bilgisi dışında sahte rapor düzenlendiği ve paralarının da sahte imzalarla tahsil edildiği ortaya çıktı.Kısa süre önce Sosyal Güvenlik K

Bölgesel 25.09.2013, 16:56
Trabzon'da sahte rapor iddiası

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde sözleşmeli çalışan taşeron şirket işçileri adına bu kişilerin bilgisi dışında sahte rapor düzenlendiği ve paralarının da sahte imzalarla tahsil edildiği ortaya çıktı.

Kısa süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü’ne yapılan şikayet üzerine konuyla ilgili araştırma başlatıldı. Araştırma sonrasında, hastanenin damgası kullanılarak bazı taşeron şirket işçileri adına 30 ve 45 günlük raporlar düzenlendiği belirlendi. İşçilerin haberdar olmadığı raporların bedellerinin de PTT'den sahte imza ile tahsil edildiği saptandı. Olayın ortaya çıkması sonrasında adlarına rapor alınan bazı taşeron firma işçilerinin de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

KTÜ Farabi Hastanesi yönetimi ise şikayetleri gerekli mercilere ilettiklerini belirterek, konunun taşeron şirketle ilgili olduğunu söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@