banner556

Trabzon'da istinat duvarı isyanı!

Trabzon’un Yalıncak Beldesi’ne bağlı Gülyalı Mahallesi 2 Nolu Deniz Sokak sakinleri mahallelerine aşırı yükseklikte yapılan istinat duvarının mahallenin görüntüsünü ve doğal yapısını bozduğunu belirterek bu durumun kendileri için tehlike arz ettiğini beli

Bölgesel 11.10.2013, 11:03
Trabzon'da istinat duvarı isyanı!

Trabzon’un Yalıncak Beldesi’ne bağlı Gülyalı Mahallesi 2 Nolu Deniz Sokak sakinleri mahallelerine aşırı yükseklikte yapılan istinat duvarının mahallenin görüntüsünü ve doğal yapısını bozduğunu belirterek bu durumun kendileri için tehlike arz ettiğini belirterek şikayette bulundular.

Mahalle adına şikayet dilekçesini İl Özel İdare Başkanılığı, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne veren Hüseyin Avni Ayan, konuyla ilgili olarak daha önce sundukları dilekçenin dikkate alınmadığından yakınarak “Trabzon ili Yalıncak Beldesi Gülyalı Mahallesi 2 nolu Deniz Sok. No:15 nolu apartmanda ikamet etmekteyim. 26.07.2013 tarihinde makamınıza sunduğum dilekçemi 29.07.2013 tarihinde almanıza bugüne kadar ilgili inşaat hakkında herhangi bir inceleme yapılmamış ve dilekçeme de bir cevap verilmemiştir. Bu gün geldiğimiz noktada ilgili tesisin inşa ettiği 11 metre yükseklikte, 30 metre uzunluğundaki duvardaki çatlaklar evimi ve mahallemizi tehdit etmektedir. İleriki günlerde doğacak olan faciadan can ve mal kayıplarının ne şekilde anlatılacağını merak etmekteyim. Anlatmakta olduğum olayların ne kadar acı felaket doğuracağını düşünmekte ve evimde hayatımı sürdürmekten endişe duymaktayım. Duyarlı bilirkişilerin yerinde tespitleri ve verecekleri raporla işin vehametinin daha iyi anlaşılacağını düşünmekteyim. Yapılması düşünülen tesis veya tesislerin kanalizasyon ve atık sularının mahallemizin doğal yapısını bozacağını ve tabiat varlıklarının tahrip olacağının göz önüne alınarak çevreye zarar verecek bu tesisin ve tesislerin iptal edilmesini talep etmekteyiz” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@