Trabzonda İspanyol askerleri anıldı

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 26 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden 62 İspanyol asker için bir anma töreni düzenlendi.Maçka ilçesinin Pilav Dağı'nda, Afganistan'da Barış Gücü'nde görev yapan İspanyol askerlerini taşıyan Ukra

Bölgesel 26.05.2010, 14:22
Trabzonda İspanyol askerleri anıldı

Trabzon'un Maçka ilçesinde, 26 Mayıs 2003 tarihinde meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden 62 İspanyol asker için bir anma töreni düzenlendi.

Maçka ilçesinin Pilav Dağı'nda, Afganistan'da Barış Gücü'nde görev yapan İspanyol askerlerini taşıyan Ukrayna uçağı, 26 Mayıs 2003 tarihinde düşmüş ve 62 İspanyol askeri ve Ukraynalı 12 mürettebat hayatını kaybetmişti. Kazanın 7. yıldönümünde uçağın düştüğü Pilav Dağı ve Maçka ilçesinde bir anma töreni düzenlendi.

Kazada ölenler için ilk tören Pilav Dağı'nda yapıldı. İspanyol askerlerin anısına yapılan anıttaki törene, İspanya'nın Savunma Bakanlığı Ataşesi Albay Alfonso Timon, İçişleri Bakanlığı Ataşesi Juan Manuel Gil, kazada hayatını kaybeden Asteğmen David Panos'un kardeşi Astsubay Jose Panos, Trabzon Garnizon Komutanvekili Kurmay Albay Cumhur Koskos, İl Jandarma Alay Komutanı Dursun Ertuğrul, Maçka Belediye Başkanı Ertuğrul Genç Türk ve İspanyol askerler katıldı. İspanyol yetkililer anıta çelenk koydu, saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Maçka ilçe merkezine gelen heyet, buradaki Türk-İspanyol dostluk anıtına çelenk bıraktı, saygı duruşunda bulundu.
 Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@