banner526

banner533

banner513

Trabzon'da gözaltı tepkisi

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Trabzon İl Başkanı Musa Yavuzyılmaz, Trabzon'da terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiyle ilgili olarak, ''Keyfiyet haline dönüşmüş bu operasyonu ve gözaltı olayını şiddetle protesto

Bölgesel 10.01.2009, 15:49
Trabzon'da gözaltı tepkisi

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) Trabzon İl Başkanı Musa Yavuzyılmaz, Trabzon'da terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu iddiasıyla gözaltına alınan 10 kişiyle ilgili olarak, ''Keyfiyet haline dönüşmüş bu operasyonu ve gözaltı olayını şiddetle protesto ediyoruz'' dedi.

Yavuzyılmaz, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, 2 yıla yakın bir süredir Trabzon'da siyasi çalışmaları nedeniyle engelleme, baskı ve gözaltı gibi keyfi uygulamalarla karşı karşıya kaldıklarını iddia etti.

Son olarak dün sabah saatlerinde, yönetici, üye ve taraftar konumunda olan 10 arkadaşlarının operasyonla gözaltına alındığını belirten Yavuzyılmaz, ''Dokuz ay önce de aynı partililer aynı gerekçelerle gözaltına alınmış, mahkemece serbest bırakılmıştı. Savcılık soruşturmaları da devam etmekteydi. Değişen hiçbir şey olmamasına rağmen aynı gerekçelerle partili arkadaşlarımızın gözaltına alınmasını anlamak mümkün değildir'' diye konuştu.
Gözaltıların, yarın Trabzon Hüseyin Kazaz Kültür Merkezi'nde düzenleyecekleri parti etkinliğinin sabote edilmesi amacına dönüştüğünü öne süren Yavuzyılmaz, şöyle devam etti:
''Etkinlik bildirimi yaptığımız emniyet yetkilileri hukuki dayanakları olmamasına rağmen, bildirime istinaden olmadık gerekçeler ileri sürerek prosedürü sürekli uzatarak engellemeye çalışmışlardır.
Bizlere 'suda balık' muamelesi yapılmaya çalışılmaktadır. Trabzon siyasi tarihi içinde siyasi mücadelenin bedelini fazlasıyla ödeyerek yaşamış olanlardanız. Bize reva görülmek istenen şeylerin bedelini çoktan ödemiş durumdayız.''
Yavuzyılmaz, parti olarak, ''keyfiyet haline dönüşmüş operasyonu'' ve gözaltı olayını şiddetle protesto ettiklerini kaydetti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmaları sonucu merkezdeki 3 ayrı eve eş zamanlı operasyon düzenlemiş, operasyonlarda, terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu öne sürülen çoğu üniversite öğrencisi 10 kişi gözaltına alınmıştı. Evlerde yapılan aramalarda örgütsel dokümanın ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan kişilerin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorguları sürüyor.

Yorumlar (1)
sekban_prenha 12 yıl önce
adam bide keygiyet diyo...keyfiyetmiş.sırf ortalığı karıştırmak için kullanılmış bi cümle..dökümanlar falan da yok tu zaten.utanmasanda polis koydu onları diyecek..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@