banner539

banner526

banner533

banner513

Trabzon'a modern park yapıldı

Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, belediye olarak mahallelerdeki boş ve atıl bulunan alanları değerlendirerek çok amaçlı parklar yapıp halkın hizmetine sunduklarını belirtti. Kalkınma parkının da bunlardan biri olduğun

Bölgesel 18.09.2008, 17:15
Trabzon'a modern park yapıldı
Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, belediye olarak mahallelerdeki boş ve atıl bulunan alanları değerlendirerek çok amaçlı parklar yapıp halkın hizmetine sunduklarını belirtti.

Kalkınma parkının da bunlardan biri olduğuna işaret eden Canalioğlu, şunları kaydetti:

''Bu parkların en önemli özelliği her yaştaki insanların yararlanmasıdır. Kalkınma parkının yapım çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor. Burada hiç ağaç kesmeden yaptığımız peyzaj düzenleme çalışması çok önemlidir.

Böylesine modern bir parkın tamamlanması, Kalkınma Mahallesi'nin yanı sıra üniversite ve Trabzon'a özellik katacaktır. Bir aksilik olmazsa bu yılın sonu itibariyle bu parkı halkımızın hizmetine sunacağız.''

Canalioğlu, 10 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan parkta, kafeterya, oturma alanları, 4 süs havuzu, mini futbol sahası, çocuk oyun alanı, fitnes alanı, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, kaya bahçesi ve 14 araçlık otopark bulunuyor.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@