Trabzon kaderine terk edildi

Yıldız yaptığı yazılı açıklamada Trabzon'un kar'a teslim olduğunu," Meteorolojinin bir haftadan beri Doğu Karadeniz bölgesinin şiddetli kar yağışı alacağını söylemesine rağmen Trabzon Belediyesinin bu süreç içerisinde hiçbir önlem almadığını ve Trabzon ha

Trabzon kaderine terk edildi

Yıldız yaptığı yazılı açıklamada Trabzon'un kar'a teslim olduğunu," Meteorolojinin bir haftadan beri Doğu Karadeniz bölgesinin şiddetli kar yağışı alacağını söylemesine rağmen Trabzon Belediyesinin bu süreç içerisinde hiçbir önlem almadığını ve Trabzon halkını kendi kaderine terk ettiğini üzülerek gördüklerini kaydetti.

Trabzon'un şehir içindeki ana ulaşım yolları dışında bütün yolların kapalı olduğunu şehir içindeki kaldırımların dahi temizlenmediğini vatandaşların kendi işyerinin önündeki kaldırımları kendi imkanlarıyla temizlediğini görüldüğünü vurgulayan Yıldız, “AKP zihniyetinin her ortamda eleştirdiği CHP Belediyesi aynı koşullarda başta Belediye Başkanı olmak üzere görevlendirilen iş makineleri ve işçiler 24 saat aralıksız görev yapmışlardır.Hava tahmin raporlarının sonucuna göre ana ulaşım yolları meydan-Gazipaşa , Tıp Fakültesi ve diğer hastane önlerine 4 ton solüsyon, 170-200 ton tuz dökülmüştür. Oluşan bu olumsuz koşullarda 3 greyder,3 kepçe, bir tuz atma aracı 1 kar küreme aracı, 4 kanal kazım aracı hazır olarak bekletildi ve anında müdahale edildi. 120 personel 30'ar kişilik ekipler halinde Trabzon'un her tarafına dağıtılarak Trabzon halkının mağdur olmamaları sağlandı” diyerek şunları kaydetti:

“Kar yağışının bir hafta önceden belli olmasına rağmen Belediye yönetimi şehir içerisinde hiçbir çalışma yapmadığı gibi Valilik bile kendi önündeki karları il özel idaresi iş makinelerine temizletmiştir. Trabzon Belediyesi bu konularda eğitilmiş tecrübeli işçilerini sağa sola sürgüne gönderdiği için gerekli tedbirleri alamamış Trabzon'un yapısını bilmeyen bir belediye başkanı görevde olduğu için Trabzon halkı bir hafta önce geleceği bilinen şiddetli kar yağışına teslim edilmiştir. Trabzon halkını bu afet gününde yalnız bırakanları, Trabzonlular da zamanı gelince yalnız bırakacaktır.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler