Siyasiler hafif raylı sistemi 61 Kenara(!)

Her geçen gün trafik karmaşasının artarak içinden çıkılmaz bir duruma geldiği Trabzon'da hafif raylı sistem vaatleri unutuldu.Trabzon trafiğindeki karmaşa her geçen gün artarken, şehrin ana caddelerindeki görüntüler Trabzon'a yakışmıyor.Artan nüfusu ve Bü

Siyasiler hafif raylı sistemi 61 Kenara(!)

Her geçen gün trafik karmaşasının artarak içinden çıkılmaz bir duruma geldiği Trabzon'da hafif raylı sistem vaatleri unutuldu.

Trabzon trafiğindeki karmaşa her geçen gün artarken, şehrin ana caddelerindeki görüntüler Trabzon'a yakışmıyor.

Artan nüfusu ve Büyük Şehir olmanın modern görüntüsüne kavuşamayan Trabzon caddeleri adeta bir köy meydanı görüntüsü olmaya devam ediyor.

Bundan tam 12 sene önce dillendirilen ve dönemin Trabzon Belediye Başkanı Asım Aykan tarafından görüşmeleri yapılıp ilk imzaları atılan hafif raylı sistem, 2014 yerel seçimleri öncesi yine gündemde yok.

Bilindiği üzere Şubat 2001 tarihinde  Trabzon Zorlu Grand Otel'de dönemin Trabzon Beldiye Başkanı Asım Aykan ve Kanada'nın SCN Lavalin International Inc Mühendislik Başkan Yardımcısı Ati Minchev,  Trabzon şehri ve yakın çevresi hafif raylı toplu taşıma sisteminin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesi yönünde bugün ilk adım atmış ve hazırlanan protokole imzalarını koymuşlardı.

Dönemin Trabzon Valisi Adil Yazar ve Belediye Başkanı Asım Aykan Kanada'ya giderek raylı sistemin bir ilin gelişmesine nasıl katkı sağlayacağını örneklerle anlatılmıştı.

Siyasiler hafif raylı sistemi 61 Kenara(!)

Tarih 19 Ekim 2013 ve Trabzon'da hafif raylı sistemde hiç bir ilerleme olmamasına karşın her yerel seçim öncesi gündeme gelen bu proje ile ilgili bir açıklamada yok.

Yaklaşan 2014 yerel seçimleri öncesi siyasiler tarafından yine Trabzon halkının önüne getirilecek gibi görünen bu proje, Mevcut Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu tarafından da seçimlerden önce Trabzon halkına "yapılacak" diye anlatılmıştı.

inci

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Tabakoğlu
Ahmet Tabakoğlu - 6 yıl Önce

Trabzon'da raylı sistemin yapılabileceği hiçbir güzergah olduğuna inanmıyorum. Bana tek olur gelen yer sahilde yapılabilmesi, o da neye fayda eder? Oturduğunuz yeri düşünün, trabzonun eğimini, yolları caddeleri, "Şuralarda olabilir" diyebileceğiniz nereler var?

adil türk
adil türk - 6 yıl Önce

Hala daha alanda yeller esiyor.Trabzon halkıyla bukadar dalga geçmek kafa bulmak pes doğrusu.

Raylı sistem şimdi yapılmalıki Büyükşehir olunca sıkıntı yaşanmasın..Fakat her nedense bunlar vatandaşa önce sıkıntı yaşatırlar sonra yaparlar.Onuda seçim maşlzemesi yaparlar.

A. Nevzat Doğru
A. Nevzat Doğru - 6 yıl Önce

Kanuni Eğ.Arş:Hst.sinin Kaşüstüne yapılması ne kadar doğru ve isabetli bir karar idiyse . Varlıbaş Avm nin ve belediyenin Ataparka alınması vahim hatadır. Trafiği bizzat yönetenler içinden çıkılmaz hale getiriyor , Trabzondaki trafik sorunu trajikomiktir ,olmaması gereken bir sorunun nasıl yaratıldığının resmidir. Tek bir şans daha var Valilik , emniyet ile birlikte şehir dışına alınıp o alan ulaşım için aktarma merkezi haline getirilmelidir. Meydan Maraş caddesi dolmuş faciasından temizlenmeli , meydan ile bu aktarma alanı arasında ücretsiz tramvay devamlı gidip gelmelidir. Ayrıca sahilden Akçaabat ve Yomra istikametine doğru da hafif raylı sistem şarttır.

Savaş Uzun
Savaş Uzun - 6 yıl Önce

En az 10 sene daha anca projesi çizilir. Yazık halkımıza ki çok kolay inanıyor :/

osman osman
osman osman - 6 yıl Önce

bunlar işin içinde rant olmasın yaralı parmağa işemezler. trabzon'dan kendilerine rant olmadığını görünce, üstüne de zaten hiçbirşey yapmadan da seçim kazandıklarını görünce niye yatırım yapsınlar ki. ayasofyada namaz kıldık derler bizimkilerden oyu kaparlar, her toplum hakettiği gibi yönetilir. trabzon'da hakettiği gibi yönetiliyor işte.

isa sayar
isa sayar - 6 yıl Önce

Zağno ve

ali yıldız
ali yıldız - 6 yıl Önce

artık maskelerdüşüyor kel ler görünüyor...61 proje değil 61 yalan söylediler hep peşlerine düştük bu din tüccarlarının kupamızıda gasp eden bunlar değilmiydi

MURAT BAŞKAN
MURAT BAŞKAN - 6 yıl Önce

yaşları 30 ve üzeri olan bizler bir çok kez sandığa gittik. en önemlisi çocukluğumuz siyaset dinleyerek geçmiştir. şimdi hala siyasetin , politkanın yalan dolan olduğunu anlamadıkmı. yazıyorsunuz niye oy verdik vermeseydik, yok 61 proje yalanmış. sçime az kaldı .. soruyorum oylar kime yada şöyle sorayım alternatif varda benmi görmüyorum... bu ülkede şans tanıyabileceğimiz ikinci bir parti maalesef yok ANLAYANA

SIRADAKİ HABER

banner513