7m

Çapkınoğlu

uzungöl yayla otel

Rize'li 20 bin aboneye doğalgaz

Rize'de altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Karadeniz Gaz firması Kasım ayı sonuna kadar şehrin tamamına gaz vermeyi planlıyor. Karadeniz Gaz Rize Sorumlusu İdris Durmuş yaptığı açıklamada, “Alt yapı çalışmalarımızın büyük kısmını tamamladık. Ab

Bölgesel 01.11.2008, 16:46
Rize'li 20 bin aboneye doğalgaz
Rize'de altyapı çalışmalarını büyük oranda tamamlayan Karadeniz Gaz firması Kasım ayı sonuna kadar şehrin tamamına gaz vermeyi planlıyor. Karadeniz Gaz Rize Sorumlusu İdris Durmuş yaptığı açıklamada, “Alt yapı çalışmalarımızın büyük kısmını tamamladık. Abone çalışmalarımız hızla devam ediyor.

Şehrin batı kısmına gaz vermiştik. Hızla şehrin doğu kısmına da gaz veriyoruz. Kasım ayı sonuna kadar şehrin tamamına gaz verebileceğiz. Kasım ayı sonunda 20 bin aboneye gaz verebilecek kapasiteye ulaşacağız. Şu anda 3 bin abonemizden 500'ü gaz kullanımına başladı” dedi.

Doğalgaza bir hafta arayla gelen ortalama yüzde 40 oranındaki zamdan Rize'nin en az etkilenen il olacağını belirten Durmuş, “Karadeniz Gaz olarak BOTAŞ'tan aldığımız gazı Türkiye'de doğal gaz kullanan diğer illerin tümünden daha düşük bir ücretle satacağız.

Yapılan zamlardan en az etkilenen il Rize olacak. Şu anda Rize'de gazın metre küpünü 0,96 YTL'den satmaktayız” diye konuştu.

Yorumlar (3)
osmanlee 14 yıl önce
trabzona özellikle gerekliydi. hava kirliliği çok fazla. inşallah en kısa zamanda gelir..
Saffet Emir 14 yıl önce
Sayın başbakan anca Rize ye yatırım yapıyor Sandıkda Öperiz gene biz seni Azcık Diğer Karadeniz illerine de uğrasan diyoruz.
cevahiroğlu 14 yıl önce
Kardeşimiz rize iline verilen ve verilecek olan doğalgaz a her trabzonlu gibi bende sevindim. ama bugün adı büyük şehir olma konumuna gelen içinde yıldızlı otelleri en çok olan ve planda yapılacak olanda en cok olan hastanesi nufusu her şeyiyle bölgeye adını ağabey olarak kabullendiren TRABZON a doğalgazın girmemesi bence haksızlıkdır. ben bir oflu olarak bu olayı kınıyorum. trabzonluya bu haksızlıkdır diyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@