"Rize ve olimpiyat paneli"

Rize ve Olimpiyat" konulu panelde konuşan Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Türkiye'de 2002 yılında 6 milyon olan turist sayısının 2009 yılında 26 milyona ulaşmasında sporun büyük katkısı olduğunu belirtti. Rize Gazetecile

"Rize ve olimpiyat paneli"

Rize ve Olimpiyat" konulu panelde konuşan Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, Türkiye'de 2002 yılında 6 milyon olan turist sayısının 2009 yılında 26 milyona ulaşmasında sporun büyük katkısı olduğunu belirtti.

Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği tarafından düzenlenen " Rize ve Olimpiyat" konulu panel, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde yapıldı.
Panele, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği Başkanı Mustafa Bayrak yaptı.

Bayrak, konuşmasında son yıllarda istenmeyen olaylarla anılır olan sporun, amacına uygun olduğu gibi kardeşlik ve barışa zemin hazırlaması gerektiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Halil Bakırcı ise konuşmasında spor'a yapılan yatırımın önemine işaret ederek, spora yapılan yatırımın camiye yapılan yatırım kadar önemli olduğunu söyledi.

Bakırcı, gençler ve çocukların topluma kazandırılması ve kötü alışkanlıklardan uzak durması, iyi birer vatandaş olması için sporun çok önemli bir fonksiyonu olduğunu sözlerine ekledi.

Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu da konuşmasında, sporun tanıtım açısından çok büyük fırsatlar sunduğunu belirterek 2002 Dünya Kupası'nın ardından Türkiye'nin dünyada 500 milyon taraftarı oluştuğunu söyledi.

Vali Hacımüftüoglu, bu enstrümanın beklenen sonuçları vermesi için misafirperverlikle birlikte kullanılmasının gerektiğini ifade etti.

Daha sonra söz alan Uluslararası Spor Organizasyonları Baş Koordinatörü Mehmet Atalay, üç tane olimpiyat şampiyonu çıkarmış Rize'de, gençlerin daha çok spor yapmasını isteyerek, "Rize'nin nüfusu neyse yüzde 20'si, 30'unun lisanslı sporcu olmasını istiyoruz. Rize üç tane olimpiyat şampiyonu çıkarmış çok önemli bir ilimizdir. Bu büyük şampiyonları çıkaran Rize başka şampiyonlar da çıkaracaktır" diye konuştu.

Atalay ayrıca Türkiye'de 2002 yılında 6 milyon olan turist sayısının 2009 yılında 26 milyona çıkmasında sporun büyük katkısı olduğunu belirterek, aksaksız organizasyonların ülkemize gelecek turist sayısının artmasında önemli etken olacağını vurguladı.

Konuşmaların ardından başlayan paneli; Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi yönetti. Panelistler ise; Trabzon 2011 Avrupa Gençlik Olimpiyatları Genel Koordinatörü Nihat Doker, Rize İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Yılmaz, Rize İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, TRT Spor Spikeri Levent Özçelik ve Dr. Esra Alemdaroğlu'ndan oluştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler