Ragbi heyeti Trabzon'da

Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze ve beraberindekiler, Trabzon'da Rusya ile Gürcistan arasında oynanacak ragbi karşılaşmasına yaptığı katkılardan dolayı, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı ziyaret etti. Vali Kızılcık, Türkiye Ragbi Fedara

Ragbi heyeti Trabzon'da

Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze ve beraberindekiler, Trabzon'da Rusya ile Gürcistan arasında oynanacak ragbi karşılaşmasına yaptığı katkılardan dolayı, Trabzon Valisi Recep Kızılcık'ı ziyaret etti.

Vali Kızılcık, Türkiye Ragbi Fedarasyonu Başkanı Şahin Kömürcü ile kendisini ziyarete gelen Başkonsolos Mikatsadze, bu ülkenin Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Zurab Batiashvili ve Ragbi Federasyonu Başkanı Giorgi Nijaradze'yi makamında kabul edip heyetle bir süre görüştü.
Başkonsolos Mikatsadze, ziyaretteki konuşmasında, Rusya ve Gürcistan ragbi milli takımları arasında, 21 Mart 2010'da Trabzon'da bir maç yapılacağını belirterek, maçın ülkeleri ile Rusya arasındaki ilişkiler yüzünden Türkiye'de oynandığını belirtti.

Kendileri için bu maçın dost bir ülke olan ve önemli bir rol üstlenen Türkiye'de oynanmasının çok önemli olduğunu belirterek, verdiği destekten dolayı Vali Kızılcık ve Trabzonlulara teşekkür eden Başkonsolos Mikatsadze, ''Siyasi ilişkiler dışında Rusya ile Gürcistan ragbi federasyonları arasında çok güzel ilişkiler var. Gürcistan ve Rusya ragbi milli takımlarının Trabzon'da güzel bir dostluk örneği vereceklerini umut ediyorum. Bu maçın tüm dünya için örnek ve zevkli bir maç olmasını diliyorum'' dedi.

Gürcistan Ragbi Federasyonu Başkanı Nijaradze ise Rusya ile Gürcistan arasında Trabzon'daki Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak maçın kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın uluslararası camiada dikkati çekeceğini anlatan Nijaradze, ''Bu maçı izlemek için Gürcistan ve Avrupa'dan üst düzey insanlar, Uluslararası Ragbi Federasyonu ve Avrupa Ragbi Federasyonu başkanları ile Gürcistanlı bakanlar Trabzon'a gelecek'' diye konuştu.
Nijaradze, Türkiye'nin dost ve müttefik bir ülke olması, vatandaşlarının Trabzon'a daha rahat gelme imkanı bulması ve ragbi sporunun tanıtılması için söz konusu maçın Trabzon'da oynanmasını istediklerini ifade ederek, Türkiye Ragbi Federasyonu'nun Uluslararası Ragbi Federasyonu'na üye olmaması yüzünden bazı güçlükler çektiklerini, ancak buna rağmen maçın Trabzon'da oynanmasının kabul edildiğini belirtti.

-''MAÇIN, DOSTLUK İÇİNDE GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUM''-

Bu durumun kendilerini memnun ettiğini söyleyen Nijaradze, ''Rusya ile Gürcistan arasındaki ragbi karşılaşmasının dostluk içinde geçmesini temenni ediyorum. Katkıları için Vali Kızılcık ile diğer yetkililer ve Trabzon halkına teşekkür ediyorum'' dedi.

Vali Kızılcık da Türkiye ile Gürcistan arasındaki ikili ilişkilerin dostluk içinde sürmesini dileyip, Gürcistan ile Rusya ragbi milli takımları arasında oynanacak maçın dostluk içinde geçeceğine inandığını ifade ederek, kendisine yapılan ziyaretten dolayı memnun olduğunu kaydetti.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Kömürcü ise Türkiye'de çok fazla tanınmayan ragbi sporunun dünyanın en fazla izlenen 3 sporundan biri olduğunu anlatarak, Rusya-Gürcistan ragbi milli takımları arasındaki maçın Trabzon'da oynanmasının Türkiye'nin ve Trabzon'un tanıtımına da katkı sağlayacağına işaret etti.

Ziyaretin sonunda Vali Kızılcık ile yabancı konukları, birbirlerine çeşitli hediyeler verdi.

-VALİ KIZILCIK DENİZLİ'DEN GELEMEYİNCE PROGRAM ERTELENMİŞ-

Bu arada, Gürcistan heyetinde yer alacağı bildirilen Ankara Büyükelçisi Tariel Lebanidze'nin başka bir programı nedeniyle ziyarette bulunamadığı, Lebanidze'yi Gürcistan'ın Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Zurab Batiashvili'nin temsil ettiği belirtildi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler