banner526

banner533

banner513

Okutan'ın Uzungöl zaafı

Uzungöl Belde Belediye Başkanı Mehmet Nuh Alibeyoğlu ile biraraya gelen Vali Okutan, Uzungöl'ün sorunlarını masaya yatırırken, kıyı kenar çizgisi kapsamında göl kenarında bulunan özel mülk sahiplerinin mülklerinin kamulaştırılması için yasal prosüdürün bi

Bölgesel 19.09.2008, 15:14
Okutan'ın Uzungöl zaafı
Uzungöl Belde Belediye Başkanı Mehmet Nuh Alibeyoğlu ile biraraya gelen Vali Okutan, Uzungöl'ün sorunlarını masaya yatırırken, kıyı kenar çizgisi kapsamında göl kenarında bulunan özel mülk sahiplerinin mülklerinin kamulaştırılması için yasal prosüdürün bir an önce başlatılmasını istedi.

Başkan Alibeyoğlu'ndan Uzungöl'ün doğal güzelliğinin korunması için her kurumun üzerine düşen görevi yapmasını isteyen Vali Okutan "Burasının korunması için valilik olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz, yapacağız da.

Zira yanlış bir adım atarsak burasını berbat ederiz. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli" dedi. Vali Nuri Okutan, konuyla ilgili kamulaştırma bedellerinin ödenmesi için Trabzon Deftardarı Kenan Karadeniz'e de talimat verdi.

Yapımı devam eden Çaykara-Uzungöl, karayolunun önümüzdeki yıla yetiştirilmesi için Karayolları yetkilileri ile ilgili firmalara talimat veren Vali Okutan, ayrıca Uzungöl-Şekersu-Bayburt karayolunun yol genişleme çalışması için İl Özel İdaresi'nden gerekli desteğin verileceğini sözlerine ekledi.
Yorumlar (2)
karsiyanlal 12 yıl önce
trabzon halledildi hemen ofa kadar geçtik. sayın valim erdoğdu yolu perişan ediyor bizi il özel idaresine bu konuda bir girişimi olcakmı önce merkezi halletmek lazım ordan da yukarıya turistler gidiyor ;hele bu ramazan ayında bıktık tek şerit yolda iftar saatine yetişmek mücadelesinden
E.A 12 yıl önce
Uzungöl başı boş bırakılmamlı bence böyle önemli beldeler belediyesiz olmamalı eğer belediyesi kapanacaksa o zaman trabzon belediyesine bağlanmalı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@