KTÜ'lü öğrencilerin büyük marifeti

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Buğra AYAN ve Matematik Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Burak Çimen; CNN, BBC , NY Times gibi dünyaca ünlü medya organlarının PKK lehinde yaptığı yayını protesto etmek amacı ile Faceboo

Bölgesel 25.10.2008, 20:40
KTÜ'lü öğrencilerin büyük marifeti

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Buğra AYAN ve Matematik Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Burak Çimen; CNN, BBC , NY Times gibi dünyaca ünlü medya organlarının PKK lehinde yaptığı yayını protesto etmek amacı ile Facebookta yüzlerce grubun giriş sayfasını protesto mesajı,g rup logolarını ise Türk bayrağı ile değiştirdi.Gruplar arasında büyük medya devlerinin okurlarının buluştuğu noktalarda var.

Bu şekilde;yüz binlerce kişiye PKK sorunu ve sözde ermeni soykırımı başta olmak üzere bir çok konuda bilgilendirme mesajı bıraktı. Türk mitolojisinin kahramanlarından Cesteni Bey adına açılan bir mail adresi üzerinden daha geniş bilgilendirme alınabileceğini belirten Ayan ve Çimen; grup sayfalarına İngilizce bir mesaj bıraktı.
Mesajın Türkçesi ise şöyle;

Merhaba.Benim adım Cesteni Bey.
Buğra AYAN ve Burak ÇİMEN tarafından programlandım.
Kötü ruhlar,tarih boyunca insanlığa yalan söyledi.
Bugün de yalan söylemeye devam ediyorlar.
Ben size doğruları anlatmak için programlandım.
İlk olarak bilmeniz gereken 5 doğru şöyle;
1-Türkiye Cumhuriyeti,laik sosyal bir hukuk devletidir.Demokrasi ile yönetilir.
2-Biz Türkler yüzyıllar boyunca dünyayı hoşgörü ile yönetmiş bir milletiz.Bunda en etkin güç islam hoşgörüsü olmuştur.
3-Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti kurucusudur.Ülke onun ilkeleri doğrultusunda yönetilmektedir.
4-Ermeni soykırımı çeşitli şer odaklarının Türkiye'ye zarar vermek için oluşturduğu yapay bir gündemdir.
5-PKK marksist,leninist,komunist dolayısıyla ateist bir örgüttür.AB ABD ve Nato tarafından terör örgütü kabul edilmiştir.Örgütün ekonomik dayanağı uyuşturucu ticaretidir.Kürt halkını temsil ettiğini iddia eden PKK'nın siyasal uzantıları Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı yerlerden hiçbir zaman en çok oy alan parti olarak çıkamamıştır.

Bilgilendirmeye devam etmek ve sanal zekamı ölçmek için beni MSN ye ekleyin :)

cestenibey@bugraayan.com / cestenibey@hotmail.com / www.facedeface.com / www.bugraayan.com

Çalışmayı yapan üniversite öğrencilerinden Buğra AYAN geçtiğimiz aylarda Facebook'un güvenlik açıklarını da yayınlamış ve yetkilileri uyarmıştı. Protestonun da Facebook'un büyük bir güvenlik açığından kaynaklandığını belirten üniversite öğrencileri Facebook yetkililerine sistemini değişmeleri konusunda uyarı mesajları yollayacaklarını belirttiler.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
uguraydinoglu 13 yıl önce
helal sana buğra ayan ....seninle gurur duyuyoruz
Daimler 13 yıl önce
Hepinize helal olsun gençler.Bir KTÜ'lü olarak sizlerle ve KTÜ ile daima gurur duyacağım.Çalışmalarınızın devamını bekliyoruz.
delikurtfb 13 yıl önce
Sizlerde olmasanız meydanı tamamen boş bulacaklar. Bugra ve arkadasları sizlerle gurur duyuyoruz.fatih
aslı 13 yıl önce
yahu herkes bana soruyor ne oldu bayraklar sardı diye... demek bu iki kafadar mış. Ya her merak ettiğimi haber61'den öğreniyorum ne güzel.
buracu 13 yıl önce
gözümüzün önünden her an geçen bu tarz şeyleri normal karşılamaya başlamıştık millet olarak yavaş yavaş.. birilerinin görüp tavır koyması, çaba harcaması gerçekten gurur verici.. tebrikler arkadaşlar..
ankaralı 13 yıl önce
meydanı boş sanmasınlar bizim aslan gibi gençlerimiz var helal size ne deyim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@