Karadeniz'de Sanayi istişaresi

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Karadeniz İstişare Toplantısı'nı Samsun'da gerkçekleştirdi. Karadeniz Bölgesi'ndeki il müdürlerinin katıldığı toplantıda sanayi ve ticaret alanında karşılaşılan sıkıntılar ele alındı. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın il müdürle

Karadeniz'de Sanayi istişaresi
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Karadeniz İstişare Toplantısı'nı Samsun'da gerkçekleştirdi. Karadeniz Bölgesi'ndeki il müdürlerinin katıldığı toplantıda sanayi ve ticaret alanında karşılaşılan sıkıntılar ele alındı.
Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın il müdürlerinin çalışmalarında karşılaştıkları sıkıntıları yerinde çözebilmek amacıyla başlatılan 'İl Müdürlerinin Sorunları ve Çözüm Önerileri' konulu istişare toplantıları devam ediyor. Diyarbakır, Erzurum, Adana, Ankara ve İstanbul bölge istişare toplantılarının ardından bu kez Karadeniz bölgesi istişare toplantısı yapıldı. Bunun için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi Araştırma Geliştirme Genel Müdürlüğü'nden gelen 7 kişilik heyet, Samsun Öğretmenevi'nde il müdürleri ile bir araya geldi.

Samsun, Sinop, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Amasya il müdürlerinin katıldığı toplantıda il müdürlerinin sıkıntıları ele alındı. Taşra teşkilatları ile bakanlık ve genel müdürlükler arasındaki koordinasyonun güçlenmesi, birlikte hareket edebilirlik sağlanması ve sıkıntıların merkeze iletilmeden yerinde çözülmesinin amaçlandığı toplantıda, hükümetin sanayi ve ticaret politikası hakkında bilgi vedildi.

Toplantı öncesinde açıklamada bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vekili Dr. Hüsnü Tekin, istişare toplantılarında taşradaki bir çok problemi tespit edip çözüme kavuşturduklarına dikkat çekti. Merkez ile taşra teşkilatlarının birlik içinde olması gerektiğinin altını çizen Dr. Tekin, "İstişare toplantılarında bir çok sorunu bakanlığa gelmeden çözüyoruz. Çözülemeyenleri de rapor haline getirip bakanımıza sunuyoruz. Taşra teşkilatlarımıza büyük önem veriyoruz. Onlarsız bir merkez teşkilatı düşünülemez. Taşra başarılı olursa kendimizi başarılı olmuş sayıyoruz. Onun için daha iyi hizmeti nasıl verebilirizi tartışacağız." ifadelerini kullandı.

Samsun Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Ahmet Aslan ise istişare toplantısı neticesinde çok sayıda problemi çözeceklerini kaydetti.

Bölge İstişare Toplantısı'na Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Zühtü Bakır, Sanayi Araştırma Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Demiröz, Personel Daire Başkan Vekili Ayhan Karaca ile il müdürleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.