Kalfaoğlu'na başkanlık teklifi

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş odanın 10 Ocak'ta  yapacağı kongre için TESOB Başkanı Halil İbrahim Kalfaoğlu'na divan başkanlığı teklifi götürdü.  Kalfaoğlu'nu dün 20 durak başkanıyla ziyaret eden Altuntaş, “Birlik başkanım

Kalfaoğlu'na başkanlık teklifi

Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş odanın 10 Ocak'ta  yapacağı kongre için TESOB Başkanı Halil İbrahim Kalfaoğlu'na divan başkanlığı teklifi götürdü.

 

 Kalfaoğlu'nu dün 20 durak başkanıyla ziyaret eden Altuntaş, “Birlik başkanımız Kalfaoğlu'nu divan başkanı olarak görmek istiyoruz” derken, Kalfaoğlu ise cevaben, “Görevi seve seve kabul ederim” dedi. 

 

Şoför esnafının çok zor durumda olduğunu belirten Kalfaoğlu, “Direksiyon başında olan şoför esnafımız 24 saat çalışan insanlardır. Dünyanın her yerinde fabrikanın motorları bile belli bir saatten sonra durmaktadır ancak araçların motoru hiçbir zaman durmamaktadır” dedi. Şoförün sosyal ve ekonomik sorumluluğunu sağlamanın yerel yönetimlerin işi olduğunu belirten Kalfaoğlu, “Şoför esnafımızın önünü açmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Taksiler minibüse geçerken şoför esnafımızın çok büyük parası gitti, 16 bin TL'lik araçların fiyatı 2-3 ay içinde 27-30 Bin TL'ye çıkarılmıştır. O dönem ben de trafik komisyonunda olmama rağmen benim imzam olmadan araçların fiyatını arttırmışlardır” diye konuştu.

 

Yapacakları kongrede divan başkanının Halil İbrahim Kalfaoğlu'nun olmasını çok istediklerini belirten Trabzon Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Turan Altuntaş ise, “Görevde kaldığımız 4 sene boyunca esnaf odaları birliği bizden desteğini hiçbir zaman esirgememiştir. Sayın Başkanımıza bir sıkıntımızı ilettiğimizde en geç bir saat içinde bizim sorunumuza çözüm bulmuştur” diye konuştu.

 

Kendisine rakip olacak 'Yeni Oluşum Grubu'nun birlikteliği bozmak için uğraş verdiklerinin altını çizen Altuntaş,  Trabzon'daki bütün durakların kendi yanında olduğunu ve bunu tüm Trabzon halkının gördüğünü söyledi.

 

Altuntaş tarafından seçimde divan başkanlığı teklifi yapılan Kalfaoğlu, şoför esnafının her zaman yanında olacağını belirterek, divan başkanlığı teklifini seve seve kabul edeceğini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler