Japon yatırımcılar Trabzon’da

TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın organizasyonu ile 'Türkiye'de yatırım ortamını tanıma amaçlı ziyaretlerde' bulunan Japon SEKISUI firması heyeti Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu makamında ziyaret etti. Heyet Anka

Japon yatırımcılar Trabzon’da

TC Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın organizasyonu ile 'Türkiye'de yatırım ortamını tanıma amaçlı ziyaretlerde' bulunan Japon SEKISUI firması heyeti Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu makamında ziyaret etti. Heyet Ankara ve İstanbul'dan sonra üçüncü ziyaretini Trabzon'a yaptı.

T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Proje Direktörü Ahmet Cüneyt Selçuk, Japon SEKISUI firmasından Akira Nishimura, Akira Watanabe ile Trabzon Ticaret Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Gürhan'ın katıldığı ziyarette konuşan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, son çıkan teşvik yasası ile birlikte bölgemizde yatırım yapacak firmalara büyük kolaylıklar sağlandığını belirterek, “Trabzon tarihi geçmişiyle, jeopolitik konumuyla uluslararası hava limanı ile, deniz limanı ile gelişmiş karayollarıyla, organize sanayi bölgeleriyle yatırımcılar için cazip bir il olma konumuna gelmiştir. Bu nedenle yerli ve yabancı firmaları ilimize ve bölgemize yatırım yapmaya davet ediyorum. Trabzon yeni teşvik yasasında yatırım yapılabilecek öncelikli iller arasında yer alıyor. Bu fırsatın iyi değerlendirilmesini bekliyoruz. ”dedi.

Plastik boru ve mamulleri konusunda dünyanın önde gelen firmalarından olan Japon SEKISU firması adına konuşun Akira Nishimura, T.C Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Organizatörlüğünde “Türkiye'de Yatırım Ortamını Tanıma Amaçlı Ziyaretler” kapsamında incelemelerde bulunduklarını belirterek, “ Firma olarak bu geziler sayesinde Türkiye genelinde yatırım yapılabilecek bölgeler ve alanlar hakkında incelemelerde bulunuyoruz. Bu kapsamda Trabzon ve Karadeniz Bölgesine de ziyaretlerde bulunuyoruz. İncelemeler sonucu yatırım yapılabilecek alanlar konusunda gerekli çalışmaları yapacağız”dedi.

Başkan Gümrükçüoğlu ziyaretin anısına konuklarına Atatürk Köşkü'nün minyatür figürü ile fındık ve çay hediye etti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler