İHL Mezunları Derneği kuruldu

Araklı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve mensupları derneği  ilk toplantısını Araklı Öğretmenevi toplantı salonunda yaptı.

İHL Mezunları Derneği kuruldu

Hasan Karabela'nın başkanlığında kurulan derneğin kurucu yönetim kurulu şu isimlerden oluştu. Başkan Hasan Karabela (Araklı İmam-Hatip Lisesi Müdürü) Başkan.Yardımcısı:Ömer Tutuş (Diyanet-sen Trabzon Şube Başkanı) Sekreter:Yusuf Bektaş (Araklı İlçe MEM Şube Müdürü)Muhasip Ali İhsan Öztürk (Esnaf)Erdoğan Dalkes (Araklı İlçe Vaizi), Muhsin Duman (Araklı Cumhuriyet İlköğretim Okulu Öğretmeni), M.Salih Ramazanoğlu (KTÜ Camii Müezzini)

Dernek Başkanı Hasan Karabela Araklı İmam Hatip Lisesi'ni çok zor şartlarda kurduğunu, çok çalıştığını ve çok sıkıntılar çekildiğine işaret ederek, “Ancak karşımda sizleri görünce bütün bu zahmetlerimi unuttum” dedi.

Derneğin çok daha önceleri kurulması gerektiğini, ancak “Zararın neresinden dönülürse kar' sözünden hareket ettiklerini söyledi. Karabela, okullarından güreş spor dalında önce il daha sonra bölge,Türkiye ve Dünya şampiyonları çıktığını, Trabzon'da bu okulun bilgi yarışmalarında Yomra Fen Lisesi ile yarıştığını, uzun yıllar ÖSS ve ÖYS de Trabzon il birincisi,ikincisi veya en kötü ihtimalle üçüncü olduğunu dile getirdi.

 Karabela, şöyle konuştu:” Ancak bu durumların öyle rahat bir ortamda değil, emek verilerek, samimiyet gösterilerek, özverili çalışmalar sonucunda elde edildiğini biz çok iyi biliyoruz.

Türk toplumunun İmam-Hatip nesline çok ihtiyacının olduğunu bu neslin bu millete, bu bayrağa aşık olduğunu da aynı şekilde çok iyi biliyoruz. Derneğimizin tüm Araklı İmam-Hatip Lisesi Mezun ve mensuplarına hayırlı olmasını diliyorum.”

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler