banner556

Hastanedeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Her türlü yangın faciasına karşı gerekli önlemlerin alındığından emin olmak için düzenlenen tatbikat başarıyla gerçekleşti. Eş zamanlı düzenlenen uygulamalarla, personelin binadan tahliyesi, yatan hastaların tahliyesi, çeşitli kurtarma teknikleri ile alt

Bölgesel 09.10.2013, 12:52
Hastanedeki yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı

Her türlü yangın faciasına karşı gerekli önlemlerin alındığından emin olmak için düzenlenen tatbikat başarıyla gerçekleşti. Eş zamanlı düzenlenen uygulamalarla, personelin binadan tahliyesi, yatan hastaların tahliyesi, çeşitli kurtarma teknikleri ile alt ve üst katlarda mahsur kalanların kurtarılması, yangın söndürme teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. Yapılan tatbikat başarıyla tamamlanarak izleyenlerden büyük alkış aldı.

Yangın ve Yaralı Kurtarma Tatbikatı sonrası bir açıklama yapan Fatsa Belediye İtfaiye Amiri Mehmet Yavuz, "Hastanemizde başarılı bir tatbikat yaptık. Konusunda uzman ve eğitimli arkadaşlarımız hastanenin üçüncü katına çıkarak bir ip vasıtasıyla yukarıdan aşağıya doğru bir yaralı eşliğinde başarılı bir iniş gerçekletirdi. Yine itfaiye aracının merdiveni vasıtasıyla bir yaralının kurtarılması sağlandı. Ardından ise herhangi bir ortam çıkan yangının söndürülmesi ve soğutma çalışmaları yapıldı. Ayrıca yangın anında hastane içerisinde bulunan hasta ve yakınlarını kontrollü bir şekilde çıkışları sağlandı. Yani hastanemizde veya herhangi bir yerde olası bir gerçek yangın sonrası kimin ne şekilde ya da nasıl hareket etmesi gösterildi” dedi.
Fatsa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Davut Erişmiş ise, "Hastanemizde muhtemel yangın sonrası bir kurtarma operasyonunda kimin nasıl veya ne şekilde hareket edeceği gösterildi. İnşallah bu tür olayların gerçeğini Allah bizlere yaşatmaz ve sadece tatbikatlarda kalır” şeklinde konuştu.
Fatsa Devlet Hastanesi Sivil Savunma Memuru Şükrü Uyar ise tatbikatı başarıyla gerçekleştiren ekiplere teşekkür etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@