Gürcistan'dan Trabzon'a Ziyaret

Eğitim amacıyla Trabzon'a gelen heyetin başkanlığını yapan Albay Gabunia, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak, Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanı Binbaşı Hakan Şengül refakatinde Başkan Volkan Canalioğlu'nu mak

Gürcistan'dan Trabzon'a Ziyaret

Eğitim amacıyla Trabzon'a gelen heyetin başkanlığını yapan Albay Gabunia, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay İlyas Koçak, Sahil Güvenlik Trabzon Grup Komutanı Binbaşı Hakan Şengül refakatinde Başkan Volkan Canalioğlu'nu makamında ziyaret etti.

Albay Gabunia, Trabzon'un Karadeniz kıyısında önemli bir şehir olduğunu, eğitim amacıyla geldikleri kentte çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. Albay Gabunia, Başkan Canalioğlu'na, Gürcistan ile ilgili kitap ile bir şişe şarap hediye etti.

Canalioğlu ise ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Karadeniz kıyısında dost iki ülkeyiz. Bu dostluğumuzu korumalı ve daha da geliştirmeliyiz'' dedi.

Belediye Başkanı Canalioğlu, Trabzon ile Batum'un kardeş şehir olduklarını da anımsatarak, ziyaretin anısına Albay Gabunia'ya kenti tanıtıcı kitaplar ile yöresel el sanatları olan keşan bezi ve gümüş telkariden oluşan çeşitli hediyeler sundu. Ziyaret, daha sonra basına kapalı olarak devam etti

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler