Gümüşhane'de Köydes Sürüyor

Gümüşhane'nin Torul ilçesi Kaymakamı Çetin Oktay Kaldırım, Köydes çalışmalarının devam ettiğini söyledi.2005 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) çalışmalarının devam ettiğini belirten Torul Ka

Gümüşhane'de Köydes Sürüyor

Gümüşhane'nin Torul ilçesi Kaymakamı Çetin Oktay Kaldırım, Köydes çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

2005 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan Köylerin Alt Yapısını Destekleme Projesi (KÖYDES) çalışmalarının devam ettiğini belirten Torul Kaymakamı Çetin Oktay Kaldırım, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlçemiz coğrafi yapı olarak dağlık bir yapıya sahip.

Bu nedenle köy yollarımızda yeniden başlatılan genişleme ve asfaltlama çalışmalarımız hızla sürüyor. Genişleme çalışmaları tamamlanan yollarımızda asfaltlama çalışmaları başlattık. Köy mahalle yollarına kalıncaya kadar tüm yollarda genişleme yapılacak. 2007 yılı içerisinde Köydes kapsamında yol yapımı için ayrılan 2 milyon 905 bin ytl ödeneğimizin 2 milyon 645 bin 302 ytl' sini harcamış bulunmaktayız. Hemen hemen yol genişletme çalışmalarının sonuna geldik.”

Köylere Köydes kapsamında içme suyu çalışmalarının da hızla sürdüğünü belirten Kaldırım bu konuda ise şunları söyledi: “6 yerleşim biriminde yeni, 17 yerleşim yerimizde tesis geliştirme 5 yerleşim yerimize ise ek olmak üzere toplam 28 yerleşim alanında çalışmalarımız sürüyor. Köydes kapsamında içme suyu için ayrılan toplam ödeneğimiz bir milyon 61 bin ytl' dir. Yıl sonuna kadar çalışmalarımızı tamamlayarak içme suyu gitmemiş yerleşim alanı bırakmayacağız.”

HABERE YORUM KAT
Haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler