Gümrükçüoğlu'ndan su müjdesi

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Atasu Barajı'nda 2010 yılı ortasında su tutulmaya başlanacağını, 2011 yılı sonundan itibaren Trabzon halkının suyunu buradan karşılayacağını belirtti. Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Atasu Barajı

Gümrükçüoğlu'ndan su müjdesi

Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Atasu Barajı'nda 2010 yılı ortasında su tutulmaya başlanacağını, 2011 yılı sonundan itibaren Trabzon halkının suyunu buradan karşılayacağını belirtti.

Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Atasu Barajı'nın biran önce bitirilmesinin Trabzon Belediyesi olarak öncelikleri arasında olduğunu ifade ederek, 2009 yılı içerisinde 20 milyon liralık ödeneğe ek olarak 20 milyon lira daha ödenek ayrıldığını belirterek, şunları kaydetti:

''Bu paranın tamamı kullanıldı. Bunlara ilave olarak 2010 yılı için 35 milyon liralık ödenek ayrıldı. Atasu Barajı'nda 2010 yılı ortasında su tutulmaya başlanacak ve 2011 yılı sonundan itibaren Trabzon halkı suyunu buradan karşılayacak. 35 milyon liralık ödeneğin kullanılması durumunda yine ek ödenek çıkartabiliriz. Atasu Barajı'nın bitirilmesi için bizlere her zaman destek olan başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu'na, çok değerli milletvekillerimize ve DSİ yetkililerine katkılarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler