banner539

banner526

banner533

banner513

Giresunlu asker şehit oldu

 Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici’nin bir hafta önce Konya’dan Siirt’e tayin olduğu öğrenildi.  Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine a

Bölgesel 10.11.2012, 13:48
Giresunlu asker şehit oldu

 

Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici’nin bir hafta önce Konya’dan Siirt’e tayin olduğu öğrenildi. 
 
Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı’ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi’nden yer alan Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici (24) hayatını kaybetti. Giresun’un Keşap ilçesinde oturan ve 18 Ekim 2012 tarihinde hayatını Elif Gemici ile birleştiren Hakan Gemici’nin Konya’dan bir hafta önce Siirt’in Pervari ilçesine tayininin çıktığı öğrenildi.
 
Acılı ailenin Keşap ilçesindeki evine gelen Giresun Jandarma Alay Komutanı Selahattin Acar, baba Kemal ve ve anne Fatma Gemici’ye baş sağlığı diledi. Baba Kemal Gemici’nin inşaatlarda kartonpiyer ustası olarak çalıştığı ve 2’si kız olmak üzere 4 çocuğunun bulunduğu öğrenildi.
 
Amca Yavuz Gemici, yeğeninin şehit olması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Vatan sağolsun. Her defasında bunu söylüyoruz. Yine de bu kelimenin arkasına sığınıyoruz. Beklemediğimiz genç bir fidanı daha toprağa vereceğiz” dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@