Genç:''Şiddetle lanetliyoruz''

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Ahmet Metin Genç,Tokat Reşadiye'deki PKK saldırılarını şiddetle kınayarak,bu olayların siyaset malzemesi olmaması konusunda açıklamalarda bulundu.Genç açıklamasında şöyle konuştu:''Tokat'ın Reşadiye İlçesinde,tetöristlerin hain

Genç:''Şiddetle lanetliyoruz''

Ak Parti Trabzon İl Başkanı Ahmet Metin Genç,Tokat Reşadiye'deki PKK saldırılarını şiddetle kınayarak,bu olayların siyaset malzemesi olmaması konusunda açıklamalarda bulundu.

Genç açıklamasında şöyle konuştu:

''Tokat'ın Reşadiye İlçesinde,tetöristlerin hain saldırısı sonucu, 7 evledımızı kaybetmenn üzüntüsünü millet olarak yaşıyoruz.Bu hain saldırıyı bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.Milletimizin birliğine, bütünlüğüne,ülkemizin aydınlık geleceğine yönelik olarak kabul ettiğim bu kalleş saldırıların kesinlikle hain emellerine ulaşamayacaklarını bir kez daha yinelemek isteriz.

Terörle mücadele ülkemizin bütünlüğünü ilgilendiren bir konu olması nedeniyle bu husus asla ve asla siyasete alet edilmemesini bir kez daha vurgulamak isterim.Bu mücadele milletimizin topekün mücadelesidir.Bu siyaset üstü bir mücadeledir.Muhalefet partilerimizin,bütün vatandaşlarımızın aynı derecede özgürlüğünü amaçlayan demokratik açılım srecine örnek olarak bu saldırıyı vermelei,üzüntü verici ve düşündürücüdür.Hükümetimiz bir taraftan Türkiye Cumhuriyetinin bütün vatandaşlarının eşit özgür ve müreffeh bir şekilde yaşaması için gayret gözterirken diğer taraftanda terörle mücadelede aynı kararlılıkta sürdürülmektedir.

Muhalefet partilerini atık şehit cenazeleri sonrası bu konuları siyaset malzamesi yaparak açıklama yapmalarına son vermelerini istiyoruz.Şehitlerimizin kutsal kanları bu topraklar için dökülmüş olup siyasete asla malzme yapılamaz.'' diye konuştu.


Hain terör örgütü, Türk milletinin birliğine bütünlüğüne yönelik bu tür saldırılarının asla ve asla netice vermeyeceğini ifade eden Genç, şehitlerin ailelerine başsağlığı dileklerinde bulunarak  yaralı olan askerlere acil şifalar dileğinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler