Ergenekon hakkında konuştu

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ergenekon soruşturması kapsamında darbe planlarında isimleri geçen 3 emekli kuvvet komutanının ifadeye çağrılmasını olumlu bulduğunu belirterek, "İnşallah bu sefer demokrasi ve Türkiye kazanır" dedi. Bir dizi incele

Ergenekon hakkında konuştu
Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ergenekon soruşturması kapsamında darbe planlarında isimleri geçen 3 emekli kuvvet komutanının ifadeye çağrılmasını olumlu bulduğunu belirterek, "İnşallah bu sefer demokrasi ve Türkiye kazanır" dedi.
Bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Ordu'ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ordu Valisi Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Ordu Valisi Düzgün'ün daha önce Bakanlık bünyesindeki Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü olduğunu hatırlatan Günay, kendisinin doğduğu ilin valisi olmasından büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. Burada gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bakan Günay, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Köşe yazarları ne kadar az yazarsa ülke o kadar huzur bulur"
şeklindeki sözlerinin yanlış anlaşıldığını vurgulayarak, "Elbette herkes yazacak, basının susması diye bir şey olamaz. Ama gerçekçi olmakta, polemikten sakınmakta yarar var. Elbette herkes gerçekleri yazacaktır, eleştirilerde olabilir. Bunda bir beis yoktur. Ama önemli olan gerçekleri çarpıtmamaktır. 'Ak'a kara dememektir. Kastedilen bence odur" diye konuştu.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Bakan Günay, Valiliği ziyaretinin ardından AK Parti Ordu il binasını ziyaret etti. Burada partili belediye başkanları ve yöneticilerine bir konuşma yapan Bakan Günay, demokratik açılım politikası karşısında muhalefeti eleştirdi. Türkiye'deki muhalefetin dünyadaki değişikliği iyi okuyamadığını belirten Bakan Günay, 40 yıl önce ABD'de siyahlar ile beyazların aynı otobüse binemediğini ve farklı ayrımlar yapıldığına, ancak günümüzde ise siyahi bir ismin ABD başkanı olduğuna değindi. Bakan Günay, "ABD, Obama
ile bir devrim yaptı. Ama adam, dünyanın yaşadığı bu değişikliğin farkında değil. Hala bir takım çatışmalar olsun, o çatışmalarda fakir fukaranın çocuğu ölsün, cenazesinin başında bağıralım, oy toplayalım hesabı yapıyorlar. Böyle bir demokrasi anlayışı olabilir mi? Bazıları böyle. Bazıları ise daha vahim. Hayatlarının muhalefette geçtiğini ve muhalefette geçeceğini görüyorlar. Ana muhalefet değil, ananevi yani geleneksel muhalefet ediyorlar. Kimseyi bulamazlarsa kendi içlerinde birbirlerine muhalefet
ediyorlar. Buradaki herkesin ömrü çatışmayla geçti. Aslında bugün bizim söylediklerimizi onlar 15-20 yıl önce söylüyordu. İnsan haklarından söz etmişler, anayasanın kökten değişmesi gerektiğini söylemişler ve yazmışlar. Bugün biz yapıyoruz, onlar kıskanıyorlar. Ve bizi millete yanlış anlatıyorlar. Bizim yaptıklarımızı millete yanlış anlatan bir siyasi hareketin sorunu ideolojik değil, psikolojiktir. Burada bir terslik var" şeklinde konuştu.
Bir gazetecinin "Ergenekon soruşturması kapsamında darbe planlarında isimleri geçen 3 emekli kuvvet komutanının ifadeye çağrılmasını nasıl bulduğu" şeklindeki sorusunu cevaplayan Bakan Günay, "Türkiye'de adalet bir soruşturma yapıyor. İnşallah diliyorum ki fazla uzamadan bunun sonuçlarını görürüz. Demokrasiye karşı başkaldıranlar şimdiye kadar başarılı oldular, bundan hep Türkiye zarar gördü. İnşallah bu sefer demokraside kazanır, Türkiye'de kazanır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber veya diğer kategorilerdeki haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Trabzon haberleri içerisinde yada diğer tüm haberlerde yapılan yorumlarda Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler