D.Karadeniz Belediye toplantısı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Gümüşhane'de yapıldı. Gümüşhane Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canl

D.Karadeniz Belediye toplantısı

Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Encümen toplantısı Gümüşhane'de yapıldı.

Gümüşhane Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Trabzon Belediye Başkanı ve Birlik Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, Ardeşen Belediye Başkanı Mümtüz Sinan, Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, Artvin Meydancık Belediye Başkanı Nihat Acar, Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin Şahin ile Birlik Genel Sekreteri Halil Memiş katıldı.

Toplantı sonrası değerlendirmede bulunan Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, birlik encümen toplantısını Karadeniz'in yayla incisi olan Gümüşhane'de gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “ Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği, birliğe üye il, ilçe ve belde belediyelerinin gelişmesi ve kalkınması yönünde çok önemli çalışmalar yapmaktadır.Gümüşhane'de yaptığımız encümen toplantısında, bölgemizin gelişmesi, belediyelerimizin dayanışması ve yapılan hizmet kalitesinin yükseltebilmek için ortak akılla nelerin yapılabileceğini konularını görüştük. Ne gibi projelerle, ne gibi fonlardan yararlanabiliriz bunları konuştuk. Belediyelerimiz vasıtasıyla bütün bölge halkına ne gibi hizmetler getirebileceğimizi konuştuk. Verimli bir toplantı oldu. Önemli olan bu toplantıların çeşitli belediyelerde yapılmış olması ve bu dayanışmanın çok aktif bir biçimde 'birlikten kuvvet doğar' anlayışıyla devam ettirilmesidir. Bir sonraki birlik encümen toplantısını Ardeşen'de gerçekleştireceğiz ”dedi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Canlı ise, Belediyeler Birliği Toplantısı'nın Gümüşhane'de yapılmasından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği sayesinde bölge belediyeleri arasındaki birlikteliği ve dayanışmayı daha da artırdığını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler