Devlet Bakan'ı Yazıcıoğlu KTÜ'de

Devlet Bakanı Mustafa Sait Yazıcıoğlu, sivil anayasa çalışması içinde türbanla ilgili, işin polemik tarafına kaçan tartışmalar olduğunu söyledi.Bakan Yazıcıoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen'i makamında ziyaret ederek bir s

Devlet Bakan'ı Yazıcıoğlu KTÜ'de

Devlet Bakanı Mustafa Sait Yazıcıoğlu, sivil anayasa çalışması içinde türbanla ilgili, işin polemik tarafına kaçan tartışmalar olduğunu söyledi.

Bakan Yazıcıoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özen'i makamında ziyaret ederek bir süre basına kapalı olarak görüştü.

Rektör Özen, Bakan Yazıcıoğlu'na ziyaretin anısına porselen kahve fincanı hediye etti. Bakan Yazıcıoğlu, ziyaret defterini imzaladı.

Daha sonra kampüs içerisinde gezen ve Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi'nde incelemelerde bulunan Bakan Yazıcıoğlu, gazetecilerin sivil anayasa çalışmaları hakkındaki görüşlerini sormaları üzerine, ''Türkiye'de zaten Anayasa'nın pek çok maddesi değişti. Bizim Hükümetimiz de topluma yeni bir anayasa, daha derli toplu bir sivil anayasa çalışması yapmayı taahhüt etmiştir. Bunun için ön çalışma yapıldı'' dedi.

Yazıcıoğlu, taslağın iyice olgunlaştıktan sonra toplumun her kesiminin tartışmasına açılacağını ifade ederek ''Toplumun her kesimi tarafından gelecek görüşlerle zenginleşecek, güzelleşecek, düzelecek ve yasal prosedürü de tamamlanırsa bitecek. Türkiye yeni bir anayasaya kavuşacak. Polemikleri şimdilik bir tarafa koymamız lazım. Daha tam ortaya çıkmış bir şey yok. Çıktıktan sonra tabii ki tartışılacak'' diye konuştu.

Türkiye'de çok serbest bir tartışma ortamı olduğunu vurgulayan Yazıcıoğlu, şunları söyledi:

''Sivil anayasa konusunda her türlü düşünce ortaya atılacak ve en güzeli bulunacak. Henüz netleşmiş bir şey yok. Sivil anayasa çalışması içinde türbanla ilgili, işin polemik tarafına kaçan tartışmalar oluyor. Taslak tabii ki toplumun her kesimi tarafından tartışılacak, asıl olan tartışmaların yapıcı olmasıdır. Taslak netleştikten sonra yasal prosedürü de tamamlanırsa Türkiye yeni bir anayasaya kavuşmuş olacak.''

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler