Dağcılar Zigana'ya çıkıyor

Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim talimatına göre yaz temel, yaz gelişim, ileri seviye kaya eğitimlerine katılan ve kurs sonrası yapılan teorik ve pratik sınavlarda başarılı olan sporcuların katılacağı kursa, 33 İlden 130 sporcu ,14 antrenör ve görevli

Dağcılar Zigana'ya çıkıyor

Türkiye Dağcılık Federasyonu eğitim talimatına göre yaz temel, yaz gelişim, ileri seviye kaya eğitimlerine katılan ve kurs sonrası yapılan teorik ve pratik sınavlarda başarılı olan sporcuların katılacağı kursa, 33 İlden 130 sporcu ,14 antrenör ve görevli katılacak.

23 Ocak 2010 tarihinde Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde toplanacak olan katılımcılar, saat 11.00 de Atatürk anıtında yapacakları törenle faaliyeti başlatacak. Aynı gün araçlarla Trabzon ve Gümüşhane il sınırları içerisinde yer alan Zigana dağına gidilerek çadırlar kurulacak ve tırmanma öncesi hazırlıklar yapılacak.

DAĞCILAR ANILACAK
24- Ocak 2009 tarihinde Zigana dağında yaptıkları gezi sonucu, düşen çığda şehit olan doğaseverler anısına Gümüşhane ve Trabzon Valiliklerince yaptırılan anıtların açılışına da katılacak olan dağcılar, hayatlarını kaybeden arkadaşları için saygı duruşunda bulanacak.
Dağcılık Federasyonu Başkanı Alaattin Karaca gözetiminde devam edecek eğitim faaliyeti, 29 Ocak 2009 tarihinde sona erecek. Eğitim sonrası yapılan teorik ve pratik sınavlarda başarılı olan kursiyerler, 20-26 Şubat 2010 tarihleri arasında Kayseri'de yapılacak olan kış gelişim eğitimine katılmaya hak kazanacaklar.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler